مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی گیلان از برگزاری اردوی راهیان خواهران بسیج دانشجویی گیلان خبر داد و گفت: این طرح برای اولین بار در استان گیلان اجرا شده است.

به گزارش پیک دانشجو علیرضا اصغرنژاد در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور دانشجویی به خبرنگار پیک دانشجو اظهارکرد: دو هزار نفر نفر از دانشجویان گیلان در قالب ستاد راهیان نور شهید خوش سیرت و سایر دانشگاه های گیلان راهی مناطق عملیاتی جنوب شدند.

وی از برگزاری اردوی تخصصی راهیان خواهران بسیج دانشجویی گیلان خبر داد و گفت: این طرح برای اولین بار در استان گیلان اجرا شده است.

مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی گیلان، برگزاری ویژه برنامه های ویژه خواهران را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و گفت: حضور همسران شهدای مدافع حرم و راویان خواهر از جمله مزیت های اجرای این طرح می باشد.

اصغرنژاد افزود: یک هزار و ۲۰۰ دانشجوی گیلانی طی سه روز از ۱۰ یادمان عملیاتی جنوب از جمله: شلمچه، طلاییه، پاسگاه زید، اروند، فکه و… بازدید خواهند کرد.

وی از برگزاری ویژه برنامه راهیان دانشجویی در یادمان های طلاییه، شلمچه، اروند، خبرداد و گفت: برگزاری مراسم روایت گری، سخنرانی و مداحی از جمله این برنامه ها می باشد.

مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی گیلان، بیان داشت: در پایان اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی هدیه کمک هزینه سفر کربلا و مشهدمقدس طی قرعه کشی به دانشجویان اهدا می شود.

اصغرنژاد با اشاره به اهمیت برگزاری راهیان نور دانشجویی بیان داشت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از توطئه های دشمن به نسل جوان و دانشجو معطوف است لذا برگزاری اردوهایی مثل راهیان نور که مدرسه خوسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است می تواند سد محکمی در مقابل هجمه های دشمنان باشد.

وی افزود: شهدا با خودسازی و ایثار توانستند در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کنند و با خون خود رمز بقای انقلاب و نظام باشند.

مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی گیلان، ادامه داد: آشنایی با سیره شهدا که مهم ترین علل برگزاری راهیان نور است دانشجویان را در مقابل توطئه های دشمنان بیمه می کند.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=82316

این خبر را به اشتراک بگذارید :