سینمایی که ارزش ها را تهی می کند در واقعیت گور خود را برای مرگی زودهنگام آماده می کند چرا که فرهنگ و ارزش مانند هواست و خلاصه باید در این هوا نفس کشید ،چه این هوا آلوده و چه تمیز باشد.

به گزارش پیک دانشجو محمد حسین غریبی فعال دانشجویی استان گیلان طی یادداشتی نوشت:

در حالی به سال چهلم از انقلاب اسلامی رسیده ایم که هنوز از عقب ماندگی برخی از بخش ها در حال ضربه خوردن هستیم.

چهل سال از انقلاب گذشته ولی هنوز سیستم سازمانی سینما و تلویزیون این سرزمین در سال های مبتذل قبل از انقلاب باقی مانده است و این موضوع چندین علت دارد.

یکی از علت های سازمان سینما و تلویزیون، خانوادگی شدن آن است. محال است که در سینما ایران شخصی را ببینید که یکی از خویشاوندان خودش را وارد سینما و یا تلویزیون این کشور نکرده باشد و این موضوع قطعا باعث پایایی تفکرات برخی(دقت کنید برخی) افراد عقب مانده در سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی می باشد.

یکی دیگر از علت العلل مفاسد چه در تلویزیون جمهوری اسلامی و چه در سینما، بخش سلبریتی ساز آن است،راهکار ساخت سلبریتی در جمهوری اسلامی بسیار روشن است به طوریکه ابتدا وارد عرصه هنری می شویم و سپس ساز مخالفت با دستگاهی کوک می کنیم که ما را به آنجا رسانده!

این چه دستگاهی است که فرهنگ ها و ارزش ها را عوض می کند و بعد عوضی ها را با ارزش می کند؟

اصغر فرهادی با پول خواهر امیر قطر فیلمی از مفاسد و تاریکی های ایران می سازد که بسیار بخش کوچکی از این ملت عظیم است و او می شود ارزشی و غیر وابسته، ولی حاتمی کیا می آید از اسطوره های واقعی کشور عزیز ایران اسلامی و با هزینه موسسه اوج فیلم سینمایی تولید می کند و می شود ضد ارزشی و وابسته!

اسطوره هایی که کشور هایی امثال آمریکا و کشور های اروپایی آنان را ندارند و توسط هالیوود می سازند ولی ما داریم و از اینکه روایت آنان را بسازیم خجالت زده می شویم و می گوییم داستان ها خشن هستند!

داور جشنواره فیلم فجر راست می گوید که اینگونه داستان ها خشونت آمیز هستند، دولتی که ۲۰۳۰ را می پذیرد و امضا می کند و می خواهد اجرا بکند، دولتی که محمدحسین فهمیده را از کتاب ها بیرون می کشد، دولتی که در راستای تضعیف همین اسطوره ها،  fatfرا ابلاغ  و اجرا می کند و قرارداد قجری مانند برجام را امضاء می کند، انتظاری بیش از این نیست که بازیگران و یا سلبریتی های آن، بشوند بلندگوی رژیم صهیونیستی و توییت های دشمن شاد کن در اکانت توییتر شان درج کنند.

به این سیستم اگر نام زباله را اطلاق کنیم یقینا بیجا نگفته ایم،جمهوری اسلامی یک سیستم و کارخانه انسان سازی است و تمام امکانات این کار را نیز دارد ولی اگر چنین اتفاقی نمی افتد تقصیر سیستم و چارچوب آن نیست، قصور و کوتاهی از عوامل آن است.

نمونه های عادی سینمای ایران باید امثال آوینی و سلحشور و حاتمی کیا باشد، نه اینکه ان انسان ها تک ستاره هایی باشند در آسمان سینمای ایران.

نباید افرادی مانند محمدزاده، علیدوستی و افشار جایگاه امثال آوینی ها را که نماد هنر تمدن اسلامی هستند را بگیرند،سیستم جمهوری اسلامی باید تصفیه شود، از آن افراد و به این ستاره ها.

سینمایی که ارزش ها را تهی می کند در واقعیت دارد گور خود را برای مرگی زودهنگام آماده می کند، فرهنگ مانند هواست و خلاصه باید در این هوا نفس کشید چه این هوا آلوده باشد و چه این هوا تمیز باشد.

ولی نتایج این ها یکی نیست، نتیجه یکی می شود مرگ ولی نتیجه دیگری می شود طول عمر.

امیدوارم در سال های بسیار نزدیک سینما انقلاب از افراد زرد که مسبب جنبش زرد هستند از تاریخ محو شوند و جای آنان را ستاره های کهکشانی انقلاب بگیرند.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=81693

این خبر را به اشتراک بگذارید :