رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: حمایت از دانشجویان کارافرین و شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار صندوق رفاه قرار گرفته است.

به گزارش پیک دانشجو یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در شصت و یکمین گردهمایی معاونین دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه الزهرا در حال برگزاری است گفت: امسال بیش از ۴۰۰ خوابگاه دانشجویی بازسازی و مقاوم سازی شد هم چنین ۳۶۰ سلف سرویس دانشگاه‌ها بررسی و ۶۰ سلف صنعتی شدند.
وی اضافه کرد: در سال ۹۴ غذای دانشگاه صندوق‌ها رفاه ۱۱ گام برای بهبود وضعیت رفاهی دانشگاه‌ها تدوین کرد که اکثر این برنامه‌ها در حال اجرا است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: درآمد اختصاصی صندوق رفاه در دولت یازدهم به ۱۱۸۹ میلیارد تومان رسیده است.

یزدان مهر هم چنین از اختصاص تسهیلات ارزان قیمت ۵۰۰ میلیارد تومانی به دانشگاه‌ها در سال ۹۷ خبر داد و گفت: این تسهیلات در سال آینده ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: تاکنون ۵۰۰ سرای دانشجویی در دانشگاه‌ها ساخته شده و از ابتدای سال ۹۷ نیز ساخت ۲۰۰ خوابگاه آغاز خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: تاکید وزیر علوم به اولویت بخشی و ارتقای سرانه دانشجویی کمک به ساخت فضا‌های متاهلی و مجردی، نوآوری در ارایه خدمات تغذیه و ضرورت حمایت از دانشجویان کم بضاعت است سعی کردیم متناسب با دغدغه‌های بالادستی سند صندوق ۱۴۰۰ را تدو ین کنیم و بتوانیم در سال ۱۴۰۰ صندوق رفاه هوشمند داشته باشیم سند این صندوق تدوین شده و به زودی عملیاتی خواهد شد.

وی در مورد ایجاد رستوران‌های مکمل گفت: در حال حاضر برخی دانشگاه‌ها رستوران‌های مکمل دارند، اما ۸۳ دانشگاه هنوز این رستوران‌ها را ایجاد نکرده اند.

یزدان مهر در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان توسط صندوق رفاه خبر داد و گفت: حمایت از این شرکت‌ها و دانشجویان کارافرین نیز در دستور کار قرار گرفته که مصوبه و شیوه نامه آن تصویب و آماده اجرا است که به صورت پایلوت از دانشگاه بهبهان آغاز کرده ایم.

وی یادآور شد: شناسایی دانشجویان کم بضاعت نیز با کارگروه تخصصی آغاز شده که بتوانیم تسهیلات هدفمندی به دانشجویان بدهیم.

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=81648

این خبر را به اشتراک بگذارید :