جبار کوچکی نژاد گفت:مافیا بخشی در داخل دولت و بخشی در قسمت بازرگانی و تجاری است که این دو دست به دست هم داده و متاسفانه هر لحظه بخش تولید را با مشکل مواجه می کنند.

به گزارش پیک دانشجو  سلسله نشست های مطالبه گری به وقت مردم توسط سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان برگزار گردید. در این نشست که با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان برگزار شده بود، صادق جعفری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان در خصوص مشکلات چایکاران و همچنین میرعظیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت در خصوص فساد اداری و اقتصادی و آذرگون نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص مشکلات سراوان رشت سوالات خود را از کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس مطرح کردند.

مجتبی خرسندی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در ابتدای این برنامه بابیان اینکه بسیج دانشجویی سه عنصر تخصص، جوان و تعهد را در خود  داده است گفت:مطالبه گری استانی حلقه مفقوده جامعه دانشحویی است و ما در این نشست به دنبال این مطالبه هستیم. او افزود: در این مسیر سه مسئله کلان بحران محیطزیست٬ فساد اداری و اقتصاد کشاورزی را انتخاب کردیم تا مسئولین پاسخگو باشند. خرسندی ابراز امیدواری کرد که این جلسات با حضور دیگر مدیران استانی ادامه پیدا کند.

کوچکی نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) ،شهدای نظام جمهوری اسلامی و شهدای مدافع حرم گفت:با توجه به حضور و فعالیت خود در کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی بنا داریم تا برنامه های دولت و وزارت علوم را مورد بررسی قرار دهیم.

کوچکی نژاد در مقدمه ای پیش از آغاز بررسی تخصصی مشکلات و موانع در استان گیلان گفت: انقلاب اسلامی در حال طی کردن ۳۹ امین سال خود است که به زودی شاهد نیم قرن حضور انقلاب اسلامی در دنیا خواهیم بود و ان شاءالله بتوانیم از انقلاب حفاظت کنیم،در این مسیر نکات مثبت فراوانی وجود داشته و نکات منفی هم وجود دارد که یکی از این نکات منفی وجود فساد در سیستم نظام جمهوری اسلامی است،در همین خصوص همه باید تلاش کنند خصوصا قشر دانشجو که یک ذهن بیدار دارد و یک عنصر معترض است باید به نظام کمک کند.

در ادامه کوچکی نژاد در خصوص واردات چای در حالی که در داخل کشور ظرفیت کشت و تولید آن وجود دارد و وارد کنندگان از مالیات آن معاف می شوند گفت:در بخش چای ۲۰ تا ۳۰ هزار تن تولید چای داخلی است و ۱۱۰ هزار تن مصرف در کشور داریم که اگر بخواهیم میزان تولید و مصرف را مورد مقایسه قرار دهیم عملا چیزی در مقابل مصرف چای تولید نمی کنیم که همین امر سبب می شود تا واردات صورت گیرد.

وی در خصوص معافیت مالی وارد کنندگان چای گفت:قصد داریم تا عوارض واردات چای را بالا ببریم تا شاهد کاهش میزان قاچاق و تقویت تولید داخلی باشیم،این عمل در دنیا مرسوم است چرا که با این کار یعنی با پایین بودن قیمت محصولات داخلی و بالا بودن قیمت محصولات خارجی مردم به سمت محصولات داخلی رفته و کالاهای خارجی اگر هم قاچاق باشند به فروش نمی رسند.

کوچکی نژاد خاطر نشان کرد :مجلس شورای اسلامی ابدا به دنبال کاهش مالیات واردات نبوده و این برنامه برای برنج هم صدق می کند و البته نباید فراموش کنیم که وجود مافیا خود مزید بر علت بوده چرا که بعضی از این افراد هم در تجارت هستند و هم در دولت وجود دارند، در حقیقت مافیا بخشی در داخل دولت و بخشی در بازرگانی و تجاری است که این دو دست به دست هم داده و متاسفانه فاجعه به بار می نشیند، در حقیقت مافیا در داخل بدنه دولت و تجارت نفوذ کرده و این ها هر لحظه بخش تولید را با مشکل مواجه می کنند.

نماینده مردم رشت ادامه داد:مجلس در همین خصوص به شدت با تغییر کاربری زمین های کشاورزی مخالف است و معتقد است که تمامی اراضی باید صرف امور کشاورزی شود ولی متاسفانه متنفذین با نفوذ و قدرتی که دارند در زمین های کشاورزی ویلا می سازند که این مهم نظارت دستگاهای مرتبط را می طلبد.

کوچکی نژاد در خصوص محیط زیست و جنگل سراوان گفت:در بحث پسماند و زباله در شهرهای شمالی واقعا با بحران مواجه هستیم ،در استان های جنوبی و خشک این بحران کمتر است.

کوچکی نژاد در خصوص اختصاص بودجه بسیار پایین به استان گیلان در مقایسه با استان مازندران ضعف شهرداری ها را بیان کرد چرا که قرار بر این بود که همزمان با نوشهر ، رشت هم افتتاح کارخانه زباله سوز را شروع کند ولی رانت های شورا و شهرداری رشت موجب شد تا نه زمین و نه تجهیزات به استان گیلان اختصاص یابد و بنابراین این پروژه در رشت راکد ماند و در نوشهر و ساری آغاز شد و به همین دلیل به آن استان هرساله مبلغ چشم گیری اختصاص می یابد،البته گفتنی است در حال حاضر کارخانه زباله سوز در رشت با توجه به مجموعه جدید شهرداری و شورا در حال جرقه خوردن است.

نماینده مردم رشت در خصوص مفاسد اقتصادی سیستم های دولتی گفت:ما معتقد به این هستیم که فساد اداری و اقتصادی دو لکه سیاه در انقلاب است که متاسفانه روز به روز در حال گسترش است، باید در نظر داشت که مبارزه با فساد اداری اولین مطالبه مقام معظم رهبری است و می توان از این را مهم ترین مطالبات مردم هم دانست.

نماینده مردم رشت خاطر نشان کرد :به اعتقاد من باید بخشی را در قوه قضاییه جست و جو کنیم و به سرعت با قضات متخلف برخورد شود چرا که اینگونه قضات در حال حاضر در راس امور هنوز هستند، البته نباید نادیده گرفت که بخش های دیگر مفاسد اداری هم هم شامل دولت و مجلس می شود.

کوچکی نژاد در انتها گفت:مجلس هم در بخش هایی آلوده به رانت است و در سیستم اداری، بروکراسی بسیار زشتی حاکم است که با توجه به بزرگ شدن حجم دولت این لکه ننگ  و بروکراسی هم روز به روز بیشتر می شود.

 

 

 

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=81413

این خبر را به اشتراک بگذارید :