استاندار گیلان با تأکید براجرای طرح تقویت بنیه علمی استان با محوریت مشارکت مردمی ، گفت: باید برای اجرای این طرح با مشارکت مردم فرهنگ سازی لازم انجام شود.

به گزارش پیک دانشجو مصطفی سالاری عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین اولویت های حوزه آموزش باید باید تربیت نسل جدید پویا و فعال و شناسایی استعداد و به فعل درآوردن ان استعدادها است.

وی با تأکید برشناسایی استعداد و توانایی دانش آموزان در حوزه ها و علوم مختلف، افزود: مسئولان باید تلاش کنند تا زمینه های شکوفایی این استعدادها در علوم پایه را برای دانش آموزان فراهم کنند.

استاندار گیلان بااشاره به طرح تقویت بنیه علمی استان گیلان با محوریت مشارکت مردمی، گفت: برای مشارکت مردم در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

وی با بیان اینکه باید برای تقویت بنیه علمی، فضای رقابتی در سطح استان ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات علمی تلویزیونی در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی می تواند تأثیر بسیاری داشته باشد.

سالاری ایجاد فضای رقابتی بین دانش آموزان در سطح استان را سبب تقویت و پیشرفت حوزه علمی و تحصیلی دانش آموزان برشمرد و گفت: با حضور دانش آموزان مستعد در برنامه های تلوزیونی و برگزاری مسابقات می توان فضای رقابت علمی در مناطق مختلف استان ایجاد کرد.

وی همچنین ادامه داد: ایجاد موزه علوم و امکانات لازم در این زمینه با توجه به تأثیر و نتیجه آن در آینده می تواند زمینه آموزش همراه با سرگرمی را در اردوهای دانش آموزی فراهم کرد.

استاندار گیلان با تأکید به ضرورت وجود نگاه جامع به فضاهای آموزشی و بهره مندی صحیح از فضاهای بلا استفاده، اظهار کرد: باید با شناسایی فضاهای آموزشی مازاد و بلا استفاده در سطح شهرستان ها این فضاها را در راستای اجرای برنامه های فرهنگی، علمی و ورزشی به دستگاه هایی که نیازمند فضا هستند برای بهره مندی بیشتر مردم واگذار کرد.

وی با بیان اینکه فروش فضای آموزشی سبب می شود که تا در آینده با مشکل مواجه شویم، افزود: با خودداری از فروش این فضاها و واگذاری آنها می توانیم استفاده بهینه ای از این فضاها در حوزه دیگر انجام دهیم.

سالاری بر لزوم تحقیق در جهت مدیریت فضاهای آموزشی تاکید کرد و گفت: باید پیش بینی و آینده نگری فضاهای آموزشی در سطح استان صورت پذیرد تا فضاهای مورد نیاز و بلا استفاده مشخص شود./مهر

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=80320

این خبر را به اشتراک بگذارید :