معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۱۳۳ مدرسه در مقطع متوسطه اول امکان راه‌اندازی کتابخانه را ندارند، اما تمام مدارس مقطع متوسطه دوم به کتابخانه مجهز هستند.

به گزارش پیک دانشجو جابر اخلاقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان در رشت اظهار داشت: ۵ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در قالب ۱۱۵ اتوبوس به اردوی راهیان‌نور جنوب کشور اعزام شدند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان فضاهای فرهنگی را مکمل فضاهای آموزشی دانست و عنوان داشت: فضاهای فرهنگی به دوبخش داخل مدرسه مانند نمازخانه‌ها و کتابخانه‌ها و خارج مدرسه مانند دارالقرآن‌ها و اردوگاه‌های دانش‌آموزی تقسیم می‌شوند.

اخلاقی با اعلام اینکه استان گیلان دارای ۵ هزار و ۱۱۶ مدرسه و ۲۷۱ هزار و ۵۲۷ دانش‌آموز است ابراز داشت: آموزش و پرورش گیلان دارای ۲۲ دارالقرآن، ۲ هزار و ۲۹۳ نمازخانه، هزار و ۹۲ کتابخانه، ۷ اردوگاه و ۴۲کانون تربیتی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش گیلان دارای ۳۴ منطقه است خاطرنشان کرد: هرمنطقه باید یک دارالقرآن داشته باشد که در حال حاضر در مجموع ۵ دارالقرآن ثابت و ۱۷ دارالقرآن ضمیمه داریم و به ۱۷ دارالقرآن دیگر نیز نیاز داریم.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: مدارس استان گیلان در حال حاضر ۸۷۹ نمازخانه مستقل و هزار و ۵۱۲ کلاس اختصاص داده شده برای نماز دارند که از این میان هزار نمازخانه نیاز به مجهز شدن دارند‌.

اخلاقی ضمت تشریح آمار ائمه جماعت حاضر در مدارس اظهار داشت: در حال حاضر ۴۶۷ امام جماعت غیرفرهنگی و هزار و ۵۵۸ امام جماعت فرهنگی که در اداره آموزش و پرورش شاغل هستند در مدارس فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمام مدارس ابتدایی باید کتابخانه داخل کلاسی داشته باشند ابراز داشت: از میان ۷ هزار و ۴۲۸ کلاس ابتدایی، ۴ هزار و ۳۴۹ کلاس دارای کتابخانه کلاسی هستند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان عنوان داشت: متاسفانه ۱۳۳ مدرسه در مقطع متوسطه اول امکان راه‌اندازی کتابخانه را ندارند اما تمامی مدارس مقطع متوسطه دوم دارای کتابخانه هستند‌

اخلافی با اعلام اینکه ۹۵۰ هزار جلد کتاب در مدارس وجود دارد تصریح کرد: فرسودگی و کهنه بودن کتاب‌ها، به روز نبودن آن‌ها و متناسب نبودن آن‌ها با رده سنی دانش‌آموزان از مشکلات موجود در حوزه کتابخوانی است.

وی با اشاره به وضعیت اردوگاه‌های دانش آموزی استان گیلان اظهار داشت: آموزش و پرورش گیلان در حال حاضر ۶ اردوگاه دانش‌آموزی در شهرهای تالش، رودسر، لنگرود، ماسال، فومن و رضوانشهر دارد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان با اینکه هر منطقه آموزش و پرورش در گیلان باید ۲ کانون فرهنگی تربیتی داشته باشد گفت: در حال حاضر ۴۲ کانون فرهنگی تربیتی در گیلان وجود دارد که ۲۵ کانون پسرانه و ۱۷ کانون دخترانه است اما نیاز است تا ۹ کانون پسرانه و ۱۷ کانون دخترانه دیگر تاسیس شود.

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=80314

این خبر را به اشتراک بگذارید :