نماینده شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند در استان گیلان گفت: مصوبه در کمیته برنامه‌ریزی استان گیلان در صف انتظار است و ظاهراً در دفتر امور سرمایه‌گذاری جهت مشخص کردن نوبت روند چشم‌انتظاری را می‌پیماید.

به گزارش پیک دانشجو اردشیر فخاری درباره انتظار کارخانه پوشش  به مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: مصوبه در کمیته برنامه‌ریزی استان گیلان در صف انتظار است و ظاهراً در دفتر امور سرمایه‌گذاری جهت مشخص کردن نوبت  روند چشم‌انتظاری را می‌پیماید.

نماینده شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند در استان گیلان با اذعان به اینکه  مترصد این هستیم که با رفع مقررات قانونی ما را از روند پیگیری این مهم مطلع کنند، افزود: یکی از دغدغه‌های ما این است حال که چنین امکانی با نگرش توسعه گرایانه  فراهم بوده، شاهد  تحقق این  فرآیند باشیم تا  روند رو به رشد اشتغال در استان ، بانگ نویدبخش چرخش اقتصادی را در گیلان به صدا درآید.

مدیرعامل آسیا بافت بیستون با بیان اینکه شرکت‌های پوشش زیرمجموعه آسیا بافت بیستون است خاطرنشان کرد: اساس دغدغه ما بحث اشتغال‌زایی در استان است که باید برای تحقق این مهم دوندگی کنیم.

فخاری  با اذعان به اینکه بر اساس مطالعات انجام‌شده پیشنهاد پروژه‌ها  را انجام داده‌ایم گفت: ما می‌خواهیم بر اساس پروژه‌ها روند روبه‌جلو را در پیش‌گرفته و استان نیز بر اساس طرح آمایش، اولویت‌های صنعتی استان  و اولویت‌های برنامه‌ریزی مجوز فعالیت ما را صادر نماید.

وی با بیان اینکه ما منتظر تعامل با استان هستیم گفت: باوجوداینکه اموال شرکت آتیه سازان زیرمجموعه بانک صنعت و معدن است اما ماهیت شرکت‌های ما، بخش خصوصی تلقی  شده و شرکت‌های  خاص محسوب می‌شود.

فخاری  با بیان اینکه  بر اساس مطلب فوق ما توانیم بدون هماهنگی با استان شروع به کارکنیم، خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که آینده این کار را گسترده و باز می‌دانیم خود را مکلف و موظف به هماهنگی با استان می‌دانیم تا با تعامل مثبت، شاهد اشتغال‌زایی مؤثر و پایدار در استان گیلان باشیم.

نماینده شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند استان گیلان با اشاره به اینکه خواسته ما از استان این است که از این حدود ۱۴ طرح که به‌صورت پیشنهادی به استان تقدیم کردیم اولویت‌ها و نیاز استان را مشخص کنند  خاطرنشان کرد: می‌خواهیم که استان طرح‌های اولویت‌دار طرح‌های پیشنهادی ما را مطرح کنند تا مطالعات عملی خود را بر این اساس سازمان‌دهی کنیم.

فخاری  با بیان اینکه طرح ما در دفتر امور سرمایه‌گذاری استانداری گیلان موجود است به احکام تجدیدنظر صادرشده این شرکت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در اجرای حکم مرجع قضایی برای نقل‌وانتقال سهام هستیم تا با صدور مجوز، نقل‌وانتقال را به نام شرکت آتیه سازان دماوند و شرکت‌های زیرگروه آن به انجام برسانیم.

فخاری  با اذعان به اینکه ما در کارخانه پوشش کارگران شاغل را کم نکردیم به پرداخت سنوات کارگران این کارخانه اشاره کرد و افزود: با فروش بیش از ۳ میلیارد از ضایعات این کارخانه پول کارگران و معوقات آن‌ها را  پرداخت کردیم.

وی تصریح کرد: علت عدم صدور مجوز  تا به امروز  تغییرات در استان بوده و اینکه این فرآیند در روند بروکراسی اداری در صف انتظار است.

شرکت آتیه سازان دماوند یک شرکت بولدینگ بورسی است که ۶۵ درصد سهام اصلی این شرکت در اختیار بانک صنعت و معدن، حدود ۱۵ درصد آن شرکت‌های خصوصی و مابقی آن دست بیش از هشت هزار نفر است و درصدد است تا با بهره‌مندی از ظرفیت کارخانه پوشش پتانسیل اشتغال در استان را افزایش دهد.

گفتنی است شرکت مذکور طرح‌هایی را به مقامات استان پیشنهاد داده و منتظر تصویب آن می‌باشند که برخی از  آن طرح‌ها عبارت‌اند از: ایجاد بندر خشک جهت پشتیبانی محصولات بندر انزلی، ایجاد نمایشگاه بین‌المللی، ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، انستیتوی نساجی، گردشگری و طرح صنایع تبدیلی کشاورزی./فارس

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=80152

این خبر را به اشتراک بگذارید :