مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است هشدار ها و نظرات نابجای برخی افراد و اصرار به نشان دادن مرگ مشکوک سینا قنبری می باشد.چگونه ممکن است بدون داشتن اطلاعات و شناخت کافی از برخی پرونده ها،اتفاقات و افراد هر نظری را توئیت کرد و در همین راستا فتنه انگیزی جدیدی ایجاد کرد؟

به گزارش پیک دانشجو چند روزی از دست به دست شدن خبر مرگ سینا قنبری می گذرد و در همین خصوص اخبار ضد و نقیضی تایید و رد می شود اما آنچه که به ابعاد گوناگون این پرونده دامن می زد اظهار نظر توئیتری  یک مقام دولتی در همین خصوص می باشد.البته این اظهارات تنها به یک تذکر در خصوص بررسی ختم نشده و بیشتر به شکل و شمایل یک هشدار می ماند.چرا که وی با استفاده از کلید واژه #کهریزک_دوم نهیبی محکم به رئیس جمهور و سایر مقامات قضایی می زد.

البته با یک جست و جوی ساده می توان دریافت که محمد آقازاده، از روزنامه نگاران قدیمی کشور که پسرش در اغتشاشات اخیر بازداشت شده است، از مرگ جون ۲۳ ساله ای به نام سینا قنبری در زندان اوین خبر می دهد.

البته کما فی السابق سلبریتی های همیشه در صحنه هم این بار صحنه را تنها نگذاشته و در این خصوص نظرات خود را ارائه داده اند.
 اما مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است هشدار ها و نظرات نابجای برخی افراد و اصرار به نشان دادن مرگ مشکوک سینا قنبری می باشد.چگونه ممکن است بدون داشتن اطلاعات و شناخت کافی از برخی پرونده ها،اتفاقات و افراد هر نظری را توئیت کرد و در همین راستا فتنه انگیزی جدیدی ایجاد کرد؟در شرایطی که چند روزی از اغتشاشات اخیر کشور می گذرد چطور می توان تخم فتنه انگیزی را بدین سان پاشید؟ و البته سوال دیگری که مطرح می شود این است که چرا هوچی گری ها برای مرگ سینا قنبری تا این حد از سوی این افراد اوج می گیرد ولی سکوت مرگ بار همین افراد در خصوص کشتار پدر و پسر درودی عکس العمل آنان است!
آیا حقوق بشر تنها برای برخی افراد در نظر گرفته شده است؟آیا نباید فتنه گرانی که استخوان یک جوان دانشجوی بسیجی را خورد کرده اند به سزای اعمالشان برسند؟آیا نباید کسانی که به جان و مال و ناموس کشور تعرض می کنند به اشد مجازات برسند؟به راستی چرا تیغ زبان برخی افراد داخلی از خنجر دشمنان قسم خورده زهردار تر است؟
در ادامه باید گفت همین چند توئییت کافی بود تا این خبر به خبر داغ رسانه های داخلی و خارجی ،فضای مجازی و دروغ پراکنی های گسترده بدل شود به طوریکه بی بی سی نیز بطور ویژه به پوشش این خبر پرداخته و بخش های ویژه ای را در تلویزیون فارسی خود تدارک دیده است.

اما چه اطلاعات دقیقی از سینا قنبری و عوامل دخیل در مرگ وی در دسترس است؟ در پی اتفاقات اخیر و ناآرامی هایی که در دانشگاه تهران رخ داد و در نهایت به بازداشت تعدادی از دانشجویان منجر شد نام سینا قنبری نیز در همین راستا ابتدا به عنوان یکی از دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر مطرح شد.اما همانطور که یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد، وی هرگز دانشجو نبوده و تحصیلاتش دیپلم است و بنابر اطلاعات دریافتی، بازداشت وی نیز ارتباطی با حوادث اخیر نداشته است و به گفته برخی منابع خبری، وی بدلیل حمل مواد مخدر توسط نیروی انتظامی بازداشت و تحویل قوه قضاییه شده است.بنابراین جوسازی رسانه ها و شبکه های اجتماعی برای بازسازی آنچه محمود صادقی با عنوان #کهریزک_دوم اعلام کرد، بیشتر به یک عملیات رسانه ای – روانی علیه قوه قضاییه شباهت دارد.

در انتها باید گفت طبق آخرین اخبار واصله فردی به نام سینا قنبری در سرویس بهداشتی زندان اوین خودکشی کرده و ارتباطی با حوادث اخیر نداشته است و برای اطلاعات تکمیلی باید منتظر توضیحات سخنگوی محترم قوه قضاییه و دادستان تهران ماند تا پیش از داستان سرایی بیشتر رسانه های معاند، جزییات این خبر به اطلاع مردم برسد.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=80124

این خبر را به اشتراک بگذارید :