در بحبوحه کارزاری که متاسفانه حرف تاثیر بیشتری از عمل دارد جای صحبت در خصوص دانشجوی نخبه رشتی است که در حال تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا بوده و به عشق وطن و مبارزه در مقابل دشمن دست از زندگی غرق در رفاه و آینده روشن کشیده و جان و مال خود را برای کشور و اسلام هزینه می کند.

به گزارش پیک دانشجو این روزها برای قشر عظیمی از مردم با هر عقیده و تفکری زندگی در کشور های غربی و پیشرفته به مثال یک رویاست به طوریکه شاید اوج آرزوهای بسیاری خلاصه در داشتن زندگی با رفاه و یا حتی تحصیل کردن در یکی از دانشگاه های متوسط و رو به پایین کشور های غربی باشد و حتی در این میان هستند افرادیکه برای دستیابی به این اتفاق حاضرند به هویت،فرهنگ و کشور خود پشت پا بزنند و طوری ترک دیار کنند که گویی هرگز نامی از ایران به گوششان آشنا نبوده است.

اینکه زندگی و تحصیل و یا حتی ازدواج در کشورهای پیشرفته برای بسیاری آرزوی دیرینه است جای تعجب ندارد چرا که شیفته زرق و برق کشورهای غربی شدن مسئله ای است که هر انسانی را به وسوسه می اندازد و  وقتی سخن از ادعای وطن پرستی به میان می آید شاید در مجالی که موقعیت برای ترک کشور باشد فرصت اثبات آن را داشته باشیم چرا که در اطراف ما کم نیستند افرادی که در سخن خود را سینه چاک ایران و خاک وطن نشان می دهند ولی در عمل حتی راضی به فررند آوری در خاک خود نبوده و به هنگام تولد نوزاد به کشورهای غربی روی می آورند!

حال در بحبوحه کارزاری که حرف تاثیر بیشتری از عمل دارد جای صحبت در خصوص دانشجوی نخبه رشتی است که در حال تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا بوده و به عشق وطن و مبارزه در مقابل دشمن دست از زندگی غرق در رفاه و آینده روشن کشیده و جان و مال خود را برای کشور و اسلام هزینه می کند.

آری ، شهید سید مهدی سید جوادی یکی از این دسته قهرمانانی است که ماجرای زندگی او برای بسیاری غیر قابل باور و ورای تصور همگان است. شهید سید مهدی سید جوادی که دانشجوی مهندسی الکترونیک از دانشگاه بیرمنگام انگلستان بود در سال ۱۳۴۰ در دزفول متولد شد. این شهید که از دانشجویان پیرو خط امام(ره) و ساکن شهر رشت بود در دوران جنگ تحمیلی برای دفاع از آرمان های امام(ره) و دفاع از ارزش های اسلامی از دانشگاه بیرمنگام انگلستان به میهن بازگشت و با حضور در جبهه های حق علیه باطل جان خود را در سن ۲۷ سالگی در عملیات مرصاد، نثار اسلام و ایران کرد.

داستان این شهید والا مقام که افتخار بزرگی برای گیلانیان و ایرانیان می باشد داستان عجیبی است که به هر خواننده شوکی وارد کرده و برای چند دقیقه ای به تفکر عمیق وا می دارد.اینکه تا چه حد می توان پیش مرگ کشور بود!این که می توان نخبه بود و برای ایران مرد!اینکه می توان به راحتی دست از رفاه و تحصیلات و زندگی لوکس کشید و جبهه های جنگ،هوای گرم و سرد و خاک و خون را ارج نهاد و این درس وطن پرستی و خون آریایی داشتن است نه تنها سخن از ایران و کوروش و خون آریایی گفتن! چرا که بسیاری از مردم ایران با آغاز جنگ پا به فرار نهاده و داشته و نداشته خود را در داخل کشور به حراج گذاشتند و امروزه دم از وطن پرستی می زنند.سید مهدی نشان داد مرگ با شرافت بهتر از بزدلانه زندگی کردن است.

گفتنی است کتاب زندگی نامه شهید سید مهدی جوادی با عنوان «به رنگ ایمان» همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره جهاد علمی بسیج دانشجویی گیلان در ۱۴ اسفند ۹۳ رونمایی شد. در فراز کوتاهی از وصیت نامه این شهید امده است” برشما باد پیروی از خط ولایت فقیه! بر شما باد خود شناسی و سپس خود سازی! بر شما باد قرآن، قرآن قرآن! و مبادا دیگران در علم و عمل به آن برشماپیشی گیرند!”

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=79989

این خبر را به اشتراک بگذارید :