به طور کلی عواملی همچون سرعت بالا،قابلیت های بسیار زیاد نسبت به سایر اپلیکیشن های پیام رسان،امنیت بالا و … را می توان از دلایل اعتیاد ایرانیان به این نرم افزار دانست.

به گزارش پیک دانشجو  زمان زیادی از تبدیل شدن تلگرام به محبوب ترین نرم افزار موبایلی و رایانه ای ایرانیان نمیگذرد،مسئله ای که برای حجم وسیعی از کارشناسان جای بسی تعجب دارد و هرکدام از آنان در پاسخ به چرایی محبوبیت این پیام رسان موارد متفاوتی ارائه می دهند.

شاید برایتان جای تعجب باشد اگر بدانید بیش از ۲۵ میلیون ایرانی کاربر آنلاین و پر و پا قرص این پیام رسان خارجی می باشند،اما آیا این پیام رسان در همه جای دنیا به همین مقدار محبوب است؟ پاسخ این سوال بر اساس آخرین آمار و تصویر زیر منفی است.

برخی از کارشناسان کسب در آمد را یکی از مهم ترین عوامل محبوبیت تلگرام می دانند چرا که در آن بسیاری می توانند به طور کاملا مجازی فروشگاه اینترنتی برای خود دست و پا کنند و برخی دیگر هم اجناس بوتیک های خود را در تلگرام به نمایش بگذارند و با این روش درصد قابل توجهی فروش خود را بالا ببرند و البته دیگر کارشناسان مسئله افراط و تفریط ایرانیان را دلیل محبوبیت و استفاده بیش از حد افراد جامعه می دانند،در حقیقت آنان معتقدند ایرانیان اهل افراط و تفریط هستند و حد وسط ندارند و در استفاده از شبکه اجتماعی تلگرام هم همین گونه‌اند.

اما به طور کلی عواملی همچون سرعت بالا،قابلیت های بسیار زیاد نسبت به سایر اپلیکیشن های پیام رسان،امنیت بالا و … را می توان از دلایل اعتیاد ایرانیان به این نرم افزار دانست.ولی جالب است بدانید کشور های بسیار زیادی اپلیکیشن های پیام رسان داخلی که قابل رقابت با سایر اپلیکیشن های محبوب است و همچنین در امکانات رقیب جدی برای نرم افزار محبوب و یا حتی بالاتر و بهتر از آن کشور است را ابداع می کنند.

البته باید در نظر داشت اپلیکیشن های متعدد داخلی در ایران نیز در حال فعالیت می باشند که علاوه بر سرعت و ایمنی بسیار بالا امکانات فراوانی را نیز دارا هستند.ولی همچنان فاصله محسوسی با تلگرام دارند که در این خصوص ضعف مدیریت در مسئله ارتباطات به وجود می آید چرا که به وجود آوردن پیام رسانی کامل،با کیفیت،ایمن و قابل اطمینان،پر سرعت و با امکانات بالا نه تنها می تواند پاسخگوی نیاز ایرانیان باشد بلکه می تواند در بسیاری از موارد مانعی برای اشاعه فحشا و حفظ امنیت ملی و آرامش باشد.

امید است با انسداد پیام رسان تلگرام در ایران شاهدارتقا پیام رسان های موجود و یا ابداع پیام رسان با کیفیت بسیار بالا و بکارگیری در حجم وسیع ایرانیان باشیم.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=79801

این خبر را به اشتراک بگذارید :