این اتفاقات شاید نمایشی بود از واقعیت های موجود در دانشگاه فرهنگیان که زیر نام زیبای دانشگاه و فرهنگ پنهان مانده بود و با این اتفاق رخ نمود و چهره آشکار ساخت.

به گزارش پیک دانشجو محمد جعفر جعفری مسئول بسیج دانشجویی شهرستان در یادداشتی پیرامون اتفاقات اخیر در دانشگاه فرهنگیان در یادداشتی نوشت:

وضعیت نگران کننده حاکم بر فضای دانشگاه فرهنگیان حقیر را واداشت تا چندسطری پیرامون این دانشگاه مهم، اثرگذار و آینده ساز بنگارم.

برگزاری مراسمی دو ساعته تحت عنوان جشن روز دانشجو  که به هر چیزی شباهت داشت  الا یک گردهمایی دانشجویی  و یک جشن همطراز  و همسنگ با فضای  مقدس دانشگاه  و ساحت مقدس علم: شاید نمایشی بود از  واقعیت های موجود در دانشگاه فرهنگیان  که زیر نام زیبای دانشگاه و فرهنگ پنهان مانده بود  و با این اتفاق رخ نمود و چهره آشکار ساخت. اما امروز موضوعات نگران کننده  پیرامون این مسئله تنوع بیشتری پیدا کرده. اگر بگذریم  از این سوال مهم که پس نقش  گزینش در استخدام دانشجو معلمان  کجاست که افراد دارای  تفکرات انحرافی  نیز به راحتی هرچه تمام تر  وارد این دانشگاه استراتژیک می شوند باز می رسیم به سوالی دیگر  که نقش رئیس ، معاون ، حراست و همه مجموعه ی دست اندرکاران دانشگاه چیست؟

چگونه در حضور این همه؛ اتفاق دور از شأنی رخ می دهد. از دانشگاهی که امید رهبری و مردم  در تربیت نسل آینده ی کشور به آن و خروجی های آن است، به یکباره چهره ای به نمایش گذاشته  می شوند که نگران کننده و تأسف بار است.

بی تردید برگزاری چنین جشنی با محتوایی سخیف به بهانه ی روز شهادت سه تن از فرزندان غیور و آزادیخواه کشور لگدمال کردن آرمان های  همه ی فرزندان غیور این مرز بوم است  که از جان شیرین گذشتند تا فرهنگ، تمدن و مهم تر از همه دین بماند.

فارغ از اشتباهات غیرقابل قبول در برگزاری این مراسم، این ماجرا روی دیگری نیز دارد  که پرداختن به آن ضروری است.

طی چند روز سپری شده پس از این اتفاق و واکنش تحصین برانگیز ، بهنگام و تکلیف مدارانه ی بسیج دانشجویی دانشگاه  فرهنگیان در خصوص صدور بیانیه و محکوم نمودن این عمل زشت، رفتارهایی از جانب ریاست  و عوامل دانشگاه سرزد که شاید از خود برگزاری مراسم زشت تر  و قبیح تر بود.

مسئولین دانشگاه طی تماس های مکرر با مسئولین بسیج، خواستار حذف بیانیه از خروجی رسانه ها می شوند  و حتی به خود اجازه می دهند مسئول بسیج دانشجویی آن دانشگاه را تهدید نمایند.

« توصیه من به فضای دانشجویی و محیط دانشجویی، همین مطلبی است که عرض کردم؛ یعنی خواستن، مطالبه کردن، داعیه داشتن؛ هم در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی، هم در زمینه مسائل علمی، هم در زمینه مسائل خاص دانشگاهی؛ » ۱۷/۰۷/۱۳۸۶  مقام معظم رهبری(مدظله)

سؤال مهم اینجاست، در دولتی که با شعار “آزادی بیان” و “زنده باد مخالف من” از مردم رأی گرفته است و در دانشگاهی که رئیس آن دقیقاً در دوره ریاست خود بر دانشگاه، مسئولیتی نیز در ستاد استانی نامزد انتخاباتی داشته و از حامیان و چهره های شناخته شده این جریان سیاسی در استان است و همیشه از قانون و قانون گرایی سخن می گوید – البته منظور حقیر اشاره به تخلف انتخاباتی نیست – آزادی چگونه تعریف می شود؟

خاطرم هست که می گفتند می خواهند فضای بسته ایجاد شده در دانشگاه ها را بشکنند و فضای باز سیاسی ایجاد کنند. حال چگونه است که می خواهند حق کوچکترین اعتراض را از دانشجو سلب کنند؟

نسبت اینگونه رفتار ها با فرامین مقام معظم رهبری چیست؟ از کدامین فرمایش ایشان این برداشت می شود که دانشجو را تحت فشار تماس های مکرر چه در قالب خواهش و چه در قالب تهدید قرار دهید تا از سخنان حق خود عقب نشینی کند؟

امید است تا قانون گرایی و توجه و اطاعت از فرامین رهبری در کلام آقایان از حد شعار عبور کرده و به ظهور برسد.

اما آنچه پر واضح است، دانشجوی عدالتخواه هیچگاه در مقابل این فشارها مأیوس نخواهد شد و از آرمان خود کوتاه نخواهد آمد. ما یقیناً بر عهد خود با امام، خون شهدا و مقام عظمای ولایت هستیم.

کلیدواژه ها : ,,
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=79036

این خبر را به اشتراک بگذارید :