طی دو هفته اخیر این دومین بار ست که حواشی جشن روز دانشجو در دانشگاه های گیلان تیتر یک رسانه های مجازی و خبری در استان شده است؛ دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان به ریاست دکتر رضی و دانشگاه فرهنگیان گیلان به ریاست آقای احد زاده !

به گزارش پیک دانشجو حسین بهمنش فعال دانشگاهی استان گیلان در یادداشتی پیرامون اتفاقات اخیر دانشگاه فرهنگیان گیلان نوشت:

طی دو هفته اخیر این دومین بار ست که حواشی جشن روز دانشجو در دانشگاه های گیلان تیتر یک رسانه های مجازی و خبری در استان شده است؛ دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان به ریاست دکتر رضی و دانشگاه فرهنگیان گیلان به ریاست آقای احد زاده . در اولین آن رقص و پایکوبی و در دومین آن تئاتری سخیف توسط تعدادی از دانشجو معلمان که قرار است چند سال دیگر معلم فرزندان این مرز و بوم شوند.
کاری نداریم که عده ای مغلطه کار دائم سعی می کنند به تخطئه مطالبه گری های درست بپردازند ؛ باید تاکید کنیم که جشن و شادی آن هم برای دانشجویان بسیار هم خوب و جالب است ؛ اما باز هم باید تاکید کنم که جشن و شادی بومی شده دانشجویی و نه ادا بازی و کپی برداری سخیف از ولنگاری های خارج از دانشگاه که متاسفانه به امان خود رها شده است.
دانشجو باید تئاتر داشته باشد و اجرا کند اما نباید سخیف و هجو باشد . دانشجو باید طنزمختص خود را داشته باشد اما باید خودش الگوی طنازی متعهدانه باشد و مسئولین دانشگاهی در این راستا وظیفه هدایت و یاری را دارند و نه پنهان کردن خود در پشت دانشجویان و گمراه کردن افکار عمومی .
متاسفانه در مورد دانشگاه فرهنگیان گیلان شنیده ها حاکی از این است که مسئولان این دانشگاه در حال کنار کشیدن خود بوده و دانشجویان خاطی را مجری همه اتفاقات معرفی می کنند. همه افرادی که با قوانین دانشگاهی آشنایی دارند به خوبی می دانند که پیرامون تمامی برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها ، این شورای فرهنگی که متشکل از مسئولین دانشگاهی به انضمام تشکل ها و نماینده انجمن های دانشجویی مرتبط با موضوع ، تصمیم گیری می کنند و این موضوع در دانشگاه فرهنگیان گیلان کاملا نهادینه شده است به نحوی که حتی متن تئاتر از قبل به معاونت فرهنگی و رئیس دانشگاه تحویل داده شده بود. گذشته از موارد فوق رئیس و سایر معاونین دانشگاه از ابتدا تا انتهای تئاتر در اولین ردیف از صندلی ها نشسته و حاضر ناظر بودند ؛ چگونه می شود که کوچترین تذکر و اعتراضی به شیوه و متن اجرا انجام نمی دهند اما اکنون مدعی هستند که ما خودمان شاکی این تئاتر هستیم.
آنچه که مشهود است اهمال و کم کاری بزرگ مسئولین دانشگاه فرهنگیان و اشتباه و جهالت دانشجویان مجری این تئاتر است. اما به اخبار چند سال اخیر دانشجویی که می نگریم دانشگاه فرهنگیان استان را در صدر حواشی سیاسی و فرهنگی می یابیم چه زمانی که خانم دکتر گلین مقدم به عنوان یکی از فعالین سیاسی اصلاح طلب استان مازندران ریاست این دانشگاه را بر عهده داشت و چه اکنون که دکتر احدزاده از فعالین سیاسی اصلاح طلب گیلان و مسئول ستاد مهندس جعفرزاده این مسئولیت را برعهده دارد.
سوال جدی از مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان این است که چه تاکیدی وجود دارد حتما فعالین شناسنامه دار سیاسی و جناحی در راس یک نهاد آموزشی و تربیتی قرار گیرند ؟ آیا به نظر نمی رسد تبدیل شدن مکان دانشگاه فرهنگیان به پاتوق فکری و تصمیم گیری اصلاح طلبان ارتباطی به این موضوع داشته باشد؟
انحراف دانشجو از وظیفه و شان اصلی خود در سال های اخیر تبدیل معضلی رو به گسترش شده است اما دانشگاهی که در حال تربیت معلم های آینده است به دور از انتظارمان بود. چگونه می توان انتظار داشت که اینچنین دانشجویانی و البته برخی چند سال دیگر به اسوه هایی از اخلاق و تعلیم و تعهد برای دانش آموزان تبدیل شوند . آیا نباید به یاد ضرب المثل معروف هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک افتاد ؟ مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان لطفا به داد این دانشگاه برسید.

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=79032

این خبر را به اشتراک بگذارید :