زمانی که اولویت های جوانان را به این مسائل سخیف تقلیل داده و اولویت های حقیقی آنان را تبیین نکنید، باید هم اتفاقاتی و حرکات توهین آمیزی مانند اتفاق روز دانشجوی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا رخ دهد.

به گزارش پیک دانشجو روز دانشجو در تقویم،به عنوان روزی مهم در فضای سیاسی کشور شناخته می‌شود.این روز از چند جهت قابل تبیین و تحلیل است:

۱٫دانشجو اثرگذارترین و مهم‌ترین عنصر سیاسی یک جامعه مدنی و پویاست و تعبیر امام (ره) :بر شماجوانان روشنفکر است که از پای ننشینید تا خواب رفته ها را از این خواب مرگبار برانگیزانیدو با فاش کردن خیانتها و جنایتهای استعمارگران و پیروان بی فرهنگ آنها غفلت زده ها را آگاه نمایید، و از اختلاف کلمه و تفرقه و هواهای نفسانی که رأس همه فسادهاست احتراز کنید))
با توجه به سخنان امام راحل درمیابیم که دانشجویان با دقت بیشتری مسائل جامعه را رصد کرده و در مواقع لزوم برای آگاهی‌بخشی به سایر اقشار جامعه اقدام می کند.

۲٫تمهید شرایط فعالیت سیاسی دانشجویان با سیاست‌زدگی دانشجو و دانشگاه تفاوت دارد. دانشجو نباید وارد منازعات جریان‌های سیاسی شود. بلکه دانشجو در فضای سیاسی جامعه به پیگیری مسائل روز و ((مطالبات مشروع)) خود در قبال کشور و انقلاب میپردازد.

۳٫ رسالت اصلی دانشجو به فرموده مقام معظم رهبری، امام خامنه ای مدظله العالی در درجه اول تربیت دینی خویش و داشتن تحلیل درست از مسائل روز است

حال روزی که باید در آن ارزش ها و شاخص های حقیقی یک دانشجو درآن متبلور بشود و فرصتی باشد برای پیگیری رسالت اجتماعی دانشجو، یعنی روشنگری و مطالبه گری در عرصه های مختلف، با بی تدبیری برخی مسئولین ، تبدیل شده است به روزی برای لودگی و حرکات ناشایست.
آری، زمانی که اولویت های جوانان را به این مسائل سخیف تقلیل داده و اولویت های حقیقی آنان را تبیین نکنید، باید هم اتفاقاتی و حرکات توهین آمیزی مانند اتفاق روز دانشجوی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا رخ دهد.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=78695

این خبر را به اشتراک بگذارید :