متاسفانه آنچه که این روزها ساحت مقدس علم و دانش و فرهنگ را خدشه دار می کند لودگی هایی است که به اسم شاد کردن دانشجویان رخ می دهد!

به گزارش پیک دانشجو  هرساله مراسم ۱۶ آذر یک روز بخصوص برای دانشجویان،اساتید و دیگر کارکنان مرتبط با دانشگاه محسوب می شود،اغلب در این روز بزرگداشت مقام دانشجو و روحیه عدالت طلبی و و استکبار ستیزی و دوری از ذلت برای دانشجویان روحی تازه گرفته و صیقل پیدا می کند.

از طرفی این مراسم ارزشمند خود به تنهایی ظرفیت عظیمی در فرهنگ سازی دانشجویان و نقش عمیق آنان در جامعه سازی را دارا است که اگر از همه ظرفیت های این روز استفاده شود مستقیما بر داشتن جامعه ای روشن تر و پیشرفته تر تاثیر گذار خواهد بود چرا که نقش پررنگ دانشجویان در صحنه های سیاسی،اجتماعی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست.

از سویی دیگر اگر بخواهیم ماهیت دانشگاه را مورد بررسی قرار بدهیم در می یابیم که حقیقت روشنی جز تعلیم و تربیت دانشجویان که نتیجه آن ختم به توسعه و پیشرفت کشور است نمی باشد و این مهم نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا به همین منوال است و این مسئله غرب و شرق ندارد.

اما متاسفانه آنچه که این روزها ساحت مقدس علم و دانش و فرهنگ را خدشه دار می کند حرکات جلف و لودگی هایی است که به اسم شاد کردن دانشجویان  رخ می دهد! تبدیل فضای مقدس دانشگاه به سالن رقص خود به تنهایی جای بسی ناراحتی و تاسف دارد و البته نبود مسئول و یا حتی عدم ارائه پاسخ منطقی و قابل قبول از سوی مسئولین در این خصوص تاسف برای رخ دادن این چنین مراسمات بی محتوایی را دو چندان می کند.

در انتها باید گفت:پدیدار شدن این دست از لودگی ها در فضای دانشگاه  نه تنها مغایر با فرهنگ ایرانی-اسلامی است بلکه مغایر با شان دانشگاه و  دانشجو است چراکه اگر دانشجویان را از مهم ترین و تاثیر گذار ترین اقشار جامعه در عرصه های داخلی و بین المللی بدانیم قطعا اینگونه حرکات، دور از شان ساحت دانشجو بسیار زننده خواهد بود.

در ادامه پیک دانشجو کلیپی از رقص و آهنگ دانشجویان دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا به مناسبت روز دانشجو در یک همایش مختلط در سالن فارابی این شهر را منتشر می کند:

 

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=78668

این خبر را به اشتراک بگذارید :