در پی گشت و کنترل شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی ۱۲ دستگاه از ادوات مخصوص صید پرندگان با ارزش شکاری در سطح پارک ملی بوجاق کیاشهر کشف و ضبط شد.

به گزارش پیک دانشجو ابراهیم غلامی رییس اداره پارک ملی بوجاق کیاشهر با اعلام این مطلب افزود در پی گشت و کنترل شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی ، علاوه بر کشف و ضبط این تعداد از ادوات غیر مجاز صید، در طول ماه گذشته ۳۳۷ رشته انواع تور زیر آبی و ۱۵۷ رشته دام کلکوم مخصوص صید پرندگان کنار آبزی نیز از رودخانه سفید رود و بخشهای علفچر پارک ملی بوجاق کشف ، ضبط و جمع آوری شد. غلامی افزود یک قبضه اسلحه شکاری نیز از متخلفین توقیف شد .

غلامی گفت: هرگونه صید و شکار در پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است و مامورین با هوشیاری کامل با متخلفین برخورد خواهند کرد.

پارک ملی بوجاق تنها پارک ملی خشکی دریایی کشور است که  در منطقه بندرکیاشهر قرار دارد و مصب رودخانه سفید رود بعنوان یکی از اصلی ترین زیستگاه های ماهیان استخوانی و خاویاری دریای کاسپین ، در قلب این پارک قرار دارد.

در حال حاضر این پارک میزبان هزاران پرنده مهاجر از انواع مرغابی سانان ، قوها ، پلیکان ، فلامینگو ، غاز ، آنقوت و دیگر پرندگان آبزی ، کنار آبزی و خشکی زی است  و وجود پرندگان شکاری از خانواده شاهین ها که داری ارزش اکولوژیک بسیار بالایی است باعث ایجاد طمع در شکارچیان و قاچاقچیان می شود که با حضور در منطقه و زنده گیری این پرندگان اقدام به انتقال آنها بصورت قاچاق به کشورهای حاشیه خلیج فارس می کنند.

 

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=78619

این خبر را به اشتراک بگذارید :