حالا که همه خود را کارشناس مسائل مذهبی،سیاسی و جامعه شناسی می دانند به راستی تا به کی باید مرز های جهالت جا به جا شود؟ اگر در گزارشات قبل سازمان و یا ارگانی را متهم به کم کاری می کرده ایم،حال در این بحبوحه کارزار که هر قدم خطا و اشتباه می تواند آب به آسیاب ریختن دشمن باشد چه کسی را باید متهم کنیم؟

به گزارش پیک دانشجو درست اوایل هفته گذشته بود که خبر زلزله ٧/٣ ریشتری استان کرمانشاه در کشور پیچید،خبری دردناک که از همان ابتدا حاوی پیام حفظ همدلی میان مسئولین و اقشار مختلف جامعه برای کمک هر چه بیشتر و بهتر به مردم این منطقه بود.به لطف شبکه های اجتماعی از قبیل تلگرام و اینستاگرام ابعاد این اخبار در بیشترین و وسیع ترین حجم ممکن منتشر شد.

نکات مثبت این اتفاق تلخ را می توانیم حضور هنرمندان و ورزشکاران در همان ساعات اولیه انتشار خبر بدانیم،ابراز همدردی هنرمندان و ورزشکاران تا حد زیادی باعث شد تا مردم در فضای مجازی تحت تاثیر قرار گرفته و به کمپین کمک های مردمی بپیوندند،حتی می توان از جهاتی گفت که برخی از هنرمندان و ورزشکاران تنها به تبلیغ برای کمک رسانی امتناع نکرده و به صورت خودجوش دست به کار شده و حجم عظیمی از کمک های نقدی و غیر نقدی را روانه کرمانشاه کرده به مردم مظلوم زلزله زده رساندند.

اما این اقدامات تمام ماجرا نبود،تنها با گذشت یکی دور روز از زلزله مرگ بار و بی سابقه کرمانشاه،زلزله ای که در آن صدمات جانی و مالی بسیار بالا بود و داغ بر دل نشسته مردم غیور کرمانشاه ورای تصور همگان است می گذشت که ساز ناکوک سلبریتی ها آغاز شد! در حقیقت کج خلقی و کم لطفی های این دست از هنرمندان و ورزشکاران طعم شیرین همدلی را به کام بسیاری تبدیل به زهر کرد! یکی زلزله را به اربعین حسینی ربط داد و دیگری شعار مرگ بر آمریکا را باعث و بانی این اتفاق دانست! یکی مسکن مهر و سرپناه مردم را طویله خواند و دیگری تمام هزاران زخمی و آسیب دیده و تلفات را خلاصه در مسکن مهر دید!یکی سگ ها را قربانی ادیان دانست و نجاست آن را منکر شده و متذکر شد که فرقی بین گوسفند و سگ وجود ندارد و خوردن هر دوی آن ها تنها اختلافات مذهبی است! گویا که مسلمانان سگ های بی گناه را روزانه آزار و اذیت کرده و زنده زنده آنان را می سوزانند!

حالا که همه خود را کارشناس مسائل مذهبی و سیاسی و جامعه شناسی می دانند به راستی تا به کی باید مرز های جهالت جا به جا شود؟ اگر در گزارشات قبل سازمان و یا ارگانی را متهم به کم کاری می کرده ایم،حال در این بحبوحه کارزار که هر قدم خطا و اشتباه می تواند آب به آسیاب ریختن دشمن باشد چه کسی را باید متهم کنیم؟

چگونه می شود جوانانی غیور که شاید شیرین ترین دوران زندگی خود را می گذرانند،از عشق و زندگی خود دست برداشته و به میدان نبرد می روند تا پیش مرگی برای هموطنان باشند و آن وفت برخی از سلبریتی ها به راحتی عرض اندام کرده و هر مسئله ای را زیر سوال می برند؟چگونه می توان از این واکنش های خجالت اور چشم پوشی کرد؟چگونه می شود ربط دادن زلزله به اربعین حسینی که از سوی یک سلبریتی مشهور کشور مطرح می شود را نا دیده گرفت؟!

باید در نظر داشت یکی از اساسی ترین مولفه ها در برخورد با حوادث تلخی چون زلزله حفظ آرامش روانی مردم آنجا و در مقیاس بزرگ تر جامعه است؛ آرامشی که در وهله اول با حضور نیروهای امدادی و مردمی تامین می شود  و بعد از آن نیز با جلوگیری از اظهارنظرهای تفرقه انگیز؛ اظهارنظرهای سبک سرانه ای که متاسفانه از چهره های مطرح کشور که به خود حق اظهار نظر تخصصی در خصوص هر مسئله ای را می دهند.

 

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=78141

این خبر را به اشتراک بگذارید :