مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از اعزام هشت هزار زائر اربعین حسینی با ۲۵۷ دستگاه اتوبوس ، مینی بوس و ون از استان به مرز مهران از ابتدایی آبان تاکنون خبرداد.

به گزارش پیک دانشجو محمدنازک کار ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: جابجایی زائران اربعین حسینی اولویت نخست ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری گیلان در چند روز اخیر است.

وی با بیان اینکه برای خدمات رسانی بیشتر به زائران اربعین حسینی شهروندان تا حد امکان از سفرهای غیر ضروری با ناوگان حمل و نقل عمومی پرهیز کنند، افزود: از ابتدای آبان تاکنون هشت هزار زائر مراسم اربعین حسینی با ۲۵۷ دستگاه اتوبوس، مینی بوس  و ون از گیلان به مرز مهران اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خاطرنشان کرد: در این مدت هشت  هزار و ۷۲۳ زائر کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان و داغستان روسیه برای شرکت در مراسم اربعین از مرز زمینی آستارا وارد کشور شدند.

وی تصریح کرد: این تعداد زائر با  ۱۲۷ اتوبوس، ۲۰  دستگاه مینی بوس، ۱۱  ون و ۲۷ دستگاه سواری به مرز شلمچه اعزام شدند.

نازک کار در ادامه با اشاره به اعزام هیأتی از این سازمان و تشکل های صنفی طی هفته جاری به مرز مهران، یادآورشد: برای نظارت بیشتر بر عملکرد حوزه حمل و نقل مسافر در ایام اربعین، کشیک شبانه روزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در پایانه مسافربری رشت ایجاد شد.

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=77733

این خبر را به اشتراک بگذارید :