یادم می آید بعضی اوقات در اخبار می شنیدم چند تیم امداد و نجات فلان ایالت آمریکا در حال انجام عملیات امدادی برای نجات فلان حیوان یا جانور بودند و به خود می گفتم عجب انسان هایی که نسبت به حیوانات در این حد حساسند.

به گزارش پیک دانشجو محمد حسین غریبی مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در یادداشتی نوشت:یادم می آید بعضی اوقات در اخبار می شنیدم چند تیم امداد و نجات فلان ایالت آمریکا در حال انجام عملیات امدادی برای نجات فلان حیوان یا جانور بودند و به خود می گفتم عجب انسان هایی که نسبت به حیوانات در این حد حساسند.

ولی با گذشت زمان و اتفاقاتی مانند جنگ یمن و عراق و غزه دریافتم اینها زمانی مهربانند که احساس خطر نکنند، وقتی بترسند، بخاطر از دست رفتن جایگاهشان، رفتارشان از خاله خرسه به عمو شیره تغییر می کند.

در این روز ها صدای افرادی به گوش می رسد که دقیقا زیر پونز نقشه مدعیان حقوق بشرند، نقطه ای که از اجرای حقوق بشر در آن کاملا اطمینان دارند! چون حقوق بشر به طور کامل اجرا می شود و حتی رهبر آن جایزه صلح نوبل را از دست اینان گرفته است!نمی دانید چه حقوق بشری، از کشتن کودکان گرفته تا تجاوز به دختران و زنان و همچنین کار گذاشتن میدان مین در مسیر فرار آنان!این است حقوق بشر نوبلیستی!!
بوسه های عاشقانه اوباما و سوچی نشانه اجرا شدن تام حقوق بشر است. در کجا می توان یافت که رهبران دو کشور اینقدر عاشقانه می گویند و می خندند، دل می گیرند و قلوه می دهند؟
خفه خون گرفتن سازمان ها و مجامع جهانی نیز بابت همین بوسه هاست.با تمام این اوضاع و احوال دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی ما نیز  به همین مجامع عاشقانه دلبسته است و نامه می زند ولی جوابی نمی شنود…
ظریف خودش را درگیر بروکراسی بین المللی کرده و نمی داند کسانی که عاشقانه هایشان را با هم می سرایند، بر روی یکدیگر شمشیر نمی کشند.نمی دانم تا چه وقت باید صحنه های بی نهایت وحشت انگیز جدایی پدر از پسر و دختر، و یا مادر از فرزندان، و یا جدایی شوهر از همسر را در پس پرده ی این بوسه ها به نظاره نشست.
ولی این موضوع را خوب میدانم، عدم اقدام عملی در مقابل وحشیان به ظاهر عاشق، حداقل از دستگاه سیاست خارجی کشوری همچون ایران بعید است.عملکرد ما باید قاطع، صریح و برآمده از فرهنگ ظلم ستیزی اباعبدالله(ع) و امیرالمومنین(ع) باشد نه دلبستگی و وادادگی در مقابل مجامع به اصطلاح جهانی.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=75893

این خبر را به اشتراک بگذارید :