احمدی‌نژاد که به هر دری می‌زند تا شانه‌های خود را از بار انتقادات خالی کند، با خنده خطاب به خبرنگار می‌گوید: «نکند مشکلات دهه ۶٠ هم تقصیر دولت ما بوده است».

«گزارش جمهور ۶»؛ سلسله گفت‌وگوهایی است که سعی در به نمایش گذاشتن عملکرد دولت‌های نهم و دهم دارد. محمود احمدی‌نژاد که این روزها قصد ندارد از اخبار کشور به‌دور باشد و با هر بهانه‌ای به میان جمعیت می‌آید تا همچنان ردی از خود در دنیای سیاست باقی گذارد، پس از گفت‌وگو در باب مسائل هسته‌ای، این‌بار هم سراغ مسکن مهر می‌رود.

به نوشته روزنامه اعتماد، موضوعاتی که در واقع بیشترین بار انتقادات را برای دولت او به همراه داشته، از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی او پیگیری می‌شود تا پروژه تطهیرسازی سکاندار کشور طی سال‌های ٨۴ تا ٩٢ به طور اساسی شکل‌ بگیرد.

محمود احمدی‌نژاد که این‌بار جدای از «رییس‌جمهور سابق ایران»، با عنوان «عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام» مورد خطاب قرار می‌گیرد، هنوز به وعده‌های چندگانه خود عمل نکرده، به فکر مصاحبه‌ای دیگر افتاده است. وعده‌هایی مبنی بر افشاگری در واکنش به اظهارات دادستان دیوان محاسبات، هنوز تحقق نگرفته که رییس دولت‌های نهم و دهم با مبحث «مسکن مهر»
پا پیش می‌گذارد.

موضوعی که او در ابتدای گفت‌وگو و در پاسخ به این سوال که «می‌گویند مسکن مهر کار خوب و موفقی نبوده است»، می‌پرسد: «چه کسی می‌گوید؟»، و وقتی در جواب می‌شنود که دولتمردان کنونی که در حوزه مسکن کار می‌کنند، می‌گوید: «این طبیعی است. سیاسیون مخالف ما هرکاری که انجام داده‌ایم را می‌گویند بد است. ولی مردمی که صاحب مسکن شده‌اند، چه؟ آنها حرفی دارند؟ من نشنیدم چیزی بگویند.»

احمدی‌نژاد که معتقد است باید به انتقاداتی که می‌شود پاسخ داد، از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ساخت ۴ میلیون و ٣٠٠ هزار واحد مسکونی در زمان دولت خود می‌گوید و روی مهم‌ترین انتقاد همه کارشناسان که همان مبحث جانمایی بود دست گذاشته و در جواب آن را بهترین جانمایی می‌خواند. او البته در این گفت‌وگو باز هم از عدالتی که برای آن تعریف منحصر به فردی هم دارد، صحبت می‌کند و اینگونه می‌گوید که: «کار دولت این است که از همه بگیرد و به یک عده بپردازد». او البته برای این تعریف به الگویی همچون طرح تحول سلامت اشاره می‌کند که از جیب همه گرفته می‌شود و به عده‌ای خاص پرداخت می‌شود و می‌گوید: «اصلا دولت یعنی همین.»

اما آنچه که در خصوص مسکن مهر همواره مطرح شده، بحث تورم‌زا بودن آن است. موضوعی که احمدی‌نژاد زیر بار این هم نمی‌رود و عنوان می‌کند: «چقدر تورم در برابر چه اتفاقی که قرار است بیفتد؟ تورم قابل توجهی نبوده است». او که با جداول متعددی از عملکرد خود در قیاس با دولت‌های قبل این گفت‌وگو را انجام می‌داد، به بالا رفتن حجم نقدینگی که دیگر انتقاد اقتصاددانان از اجرای طرح مسکن مهر بوده اشاره می‌کند و با رد آن، عنوان می‌کند که بیشترین رشد نقدینگی در تاریخ پس از انقلاب مربوط به دوران ٨ ساله دولت آقای هاشمی و بعد از آن برای دولت آقای خاتمی است که دولت ما بعد از این دو دولت قرار دارد. احمدی‌نژاد که به هر دری می‌زند تا شانه‌های خود را از بار انتقادات خالی کند، با خنده خطاب به خبرنگار می‌گوید: «نکند مشکلات دهه ۶٠ هم تقصیر دولت ما بوده است».

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=75846

این خبر را به اشتراک بگذارید :