رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تراز منفی گردشگری خارجی در کشور گفت: دولت باید شرایط سفر برای اقشار مستضعف و آسیب‌پذیر جامعه فراهم کند.

جبار کوچکی نژاد، با اشاره به مشکلات حوزه گردشگری خارجی کشور اشاره و اظهار کرد: گردشگری یک بحث چندوجهی است و نمی‌توان یک‌بعدی مسیر گردشگری را باز کرد و رونق بخشید.

وی با انتقاد از وضعیت نامتناسب گردشگری خارجی با ظرفیت‌های داخلی کشور، افزود: تراز گردشگری خارجی در کشور منفی است و ایران از وضعیت خوبی در حوزه گردشگری برخوردار نیست.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در حوزه گردشگری داخلی نیز مشکلاتی دیده می‌شود، گفت: دولت باید از کسانی که مستضعف هستند و تمایل به گردشگری دارند شرایطی را فراهم کند تا گردشگری محرومان و مستضعفان نیز انجام شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فصل تابستان و یا عید نوروز فرصتی مغتنم برای حمایت دولت از گردشگری اقشار ضعیف جامعه است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی انقلاب مستضعفین و قشر آسیب‌پذیر است و نباید گردشگری منحصر به سرمایه‌داران باشد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه متأسفانه هیچ برنامه‌ای از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حوزه گردشگری اقشار آسیب‌پذیر جامعه دیده نمی‌شود، تصریح کرد: دولت باید تشویقاتی مالی و حمایتی برای رونق گردشگری داخلی کشور ازجمله اقشار مستضعف و آسیب‌پذیر جامعه داشته باشد./فارس

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=75836

این خبر را به اشتراک بگذارید :