کشورهای ذی‌نفوذ و غیر ذی‌نفوذ نسبت به جنایات علیه مسلمانان مظلوم میانمار اعلام موضع کرده و با کسانی که از ترور و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار حمایت می‌کنند قطع رابطه کنند.

به گزارش پیک دانشجو ولی داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به جنایات وحشیانه رخ‌داده در روهینگیای میانمار اظهار کرد: این جنایات ازنظر انسانی یک امر نکوهیده و قابل سرزنش بوده و همه سازمان‌های مردم‌نهاد بین‌المللی و سازمان ملل باید در جنایات وحشیانه علیه مسلمانان میانمار ورود کنند.

وی بابیان اینکه کسانی که سگ‌کشی را جرم انگاشته و در راستای محکوم کردن سگ‌کشی خود را به‌سان سگ می‌دانستند امروز همین افراد در قبال جنایات وحشیانه علیه مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند، تصریح کرد: مسلمانان مظلوم میانمار همنوعان ما هستند و دادخواهی از همنوع در آموزه‌های دینی سفارش شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تصریح بااینکه بسیاری از کودکان مظلوم میانماری خانواده‌های خود را ازدست‌داده‌اند، خاطرنشان کرد: این کودکان فاقد خانواده، مورد آزار و اذیت بودائی‌ها و ارتش میانمار قرارگرفته، شکنجه می‌شوند و در بسیاری مواقع به قتل می‌رسند.

داداشی با اشاره به اینکه ملت و دولت ایران همواره از مظلومان کل دنیا حمایت کرده‌اند، بیان کرد: کشورهای ذی‌نفوذ و غیره ذی‌نفوذ نسبت به جنایات علیه مسلمانان مظلوم میانمار اعلام موضع کرده و باکسانی که از ترور و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار حمایت می‌کنند قطع رابطه کنند.

وی وحدت مسلمانان در جهان اسلام را عامل مؤثری در پیشگیری از وقوع چنین جنایات ددمنشانه‌ای در جهان دانست و گفت: امیدواریم با وحدت جامعه جهانی به‌ویژه جهان اسلام و کشورهای منطقه شاهد توقف ظلم و تبعیض، افراطی‌گری و ایجاد صلح پایدار در جهان باشیم.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=75830

این خبر را به اشتراک بگذارید :