این فعال دانشجویی گفت:اندلسی هایی که ۸۰۰ سال مسلمان و سرزمین قدرتمندی بودند به واسطه ی تهاجم فرهنگی دشمن، سست عنصر و بی محتوا شدند و دشمن به راحتی توانست بر آن ها غلبه کند.

اسحاق اثری فعال دانشجویی گیلان در گفتگو با خبرنگار پیک دانشجو با بیان اینکه امروز اندلس نمادی برای عبرت مسلمانان است اظهار کرد: نمادی که نشان داد نه در جنگ سخت بلکه در جنگ نرم دشمنان می توانند بر مسلمانان چیره شوند، خطری که باید آن را جدی گرفت.

وی افزود:در جنگ های فیزیکی جان انسان ها،اموال و ناموس آن ها در خطر است اما امکان بازیابی وجود دارد اما در جنگ نرم هویت از انسان گرفته می شود و انسان بی هویت هیچ وقت برای داشته های خود ارزش قائل نیست. در آن دوران خاص تاریخی سه عامل مهم موجب سقوط اندلس شد:ترویج دشنام ،ازدیاد شراب خواری ،اشاعه فحشا( که ضربه ی اصلی به هویت اندلی ها بود)

این فعال دانشجویی اضافه کرد:اندلسی هایی که ۸۰۰ سال مسلمان و سرزمین قدرتمندی بودند به واسطه ی تهاجم فرهنگی دشمن، سست عنصر و بی محتوا شدند و دشمن به راحتی توانست بر آن ها غلبه کند.

وی در پایان گفت:البته در آن زمان فساد اخلاقی تاثیر زیادی گذاشت. اما امروز فقط مسئله اخلاقی مطرح نیست بلکه تغییر ذهن ها و فکرها وجود دارد، وقتی تفکر اسلام عزت خواه به اسلام معامله تبدیل می شود آن وقتی که برجام سرتاسر ایراد می شود فتح الفتوح! باید در آستانه سالگرد انعقاد برجام و سقوط اندلس کمی تامل کنیم!

کلیدواژه ها : ,,
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=73911

این خبر را به اشتراک بگذارید :