علاوه بر کانال‌ها و گروه‌های مفید تلگرام، ربات‌هایی در پیام‌رسان تلگرام طراحی و ساخته شده‌اند که در موارد بسیاری می‌توانند کمک حال دانشجویان باشند و در وقت و هزینه آنها صرفه‌جویی نمایند. در این گزارش پنج ربات کاربردی معرفی شده است.

با گسترش شبکه‌های اجتماعی و توسعه برخی از خدمات جانبی آنها، بسیاری از کارها با سهولت زیادی انجام می‌شود.

به گزارش پیک دانشجو کمتر دانشجویی است که این روزها از پیام‌رسان تلگرام استفاده نکند و علاوه بر ارسال پیام‌های متنی و چندرسانه‌ای، دانشجویان سعی می‌کنند با عضویت در کانال‌ها و گروه‌های مفید تلگرام، نیازهای درسی خود را نیز در این محیط برطرف نمایند.

ربات‌هایی که کار راه‌انداز هستند!
علاوه بر کانال‌ها و گروه‌های مفید تلگرام، ربات‌هایی در این پیام‌رسان ساخته شده‌اند که در موارد بسیاری می‌توانند کمک حال دانشجویان باشند و در وقت و هزینه آنها صرفه‌جویی نمایند. برای مثال، رباتی در فضای تلگرام طراحی شده است که به شما این امکان را می‌دهد که از صفحه یک کتاب یا روزنامه و… عکس بگیرید و تحویل آن ربات دهید و پس از گذشت چند ثانیه می‌توانید متن تایپ شده آن عکس را تحویل بگیرید.

البته یافتن ربات‌های مفید و اصطلاحا بدردبخور تلگرام نیاز به صرف وقت کافی و جست‌وجو است. در این گزارش شما را با پنج ربات کاربردی(علی‌الخصوص برای دانشجویان) آشنا خواهیم کرد.

در گذشته‌ای نه چندان دور، دانشجویان مجبور بودند برای انجام پروژه‌های درسی خود به مراکز خدمات کامپیوتری مراجعه کنند و با پرداخت مبالغی نسبتا زیاد، اموری مانند استفاده از اینترنت، تایپ، ثبت‌نام و… را انجام می‌دادند. اما با ورود رایانه‌ها به منازل و همچنین فراگیر شدن استفاده از اینترنت، بسیاری از این امور در منازل و توسط خود دانشجو انجام می‌شود. فراتر از این، با گسترش شبکه‌های اجتماعی و توسعه برخی از خدمات جانبی آنها، حتی دیگر نیازی به اقداماتی همچون تایپ کردن وجود ندارد و امروزه در پیام‌رسانی همچون تلگرام، می‌توان این خدمات را به راحتی دریافت کرد.

در ادامه به معرفی ۵ ربات کاربردی تلگرام ویژه دانشجویان خواهیم پرداخت:

«متن» ارسال کنید، «صوت» تحویل بگیرید

این ربات ابتدا متن را دریافت کرده، آن را پردازش می‌کند، سپس با پردازش ویژگی‌ها و ایجاد صدایی شبیه به صدای انسان آن را برای کاربر ارسال می‌کند. بنابراین کافی است شما متنی را در این ربات پیست کنید و پس از گذشت چند ثانیه، صوت آن را دریافت خواهید کرد.

*** برای افزایش دقتِ خواندنِ کلمات در ربات آریانا، حتماً نکات زیر را رعایت نمایید:

– شکل صحیح نوشتاری کلمه
رعایت شکل صحیح نوشتاری کلمه، در دقت خواندن آن بسیار موثر است. لطفاً متن خود را به صورت کتابی و با دقت بنویسید.

– اعراب‌گذاری کلمات
برای دقت بیشتر در خواندن کلمات، بایَد آن‌ها را اعراب گذاری نمایید.

– محدودیت تعداد کلمات
در حال حاضر این ربات فقط تعداد ۸۷ کلمه را در هر درخواست برای شما می‌خواند.

***برای استفاده از این ربات اینجا کلیک کنید***

2- مبدل قدرتمند برای فایل‌های PDF

این ربات با قدرت بالا توانایی تبدیل فرمت‌های رایج مانند .doc  ،.docx ،.odt و .jpg به خروجی پی‌دی‌اف را داراست. به این منظور تنها کافی است فایل مورد نظر خود را برای این ربات ارسال کنید تا نسخه پی‌دی‌اف(PDF) آن را دریافت کنید.

***برای استفاده از این ربات اینجا کلیک کنید***

3- صوت ارسال کنید، متن تحویل بگیرید

قطعاً تاکنون برایتان پیش آمده است که هنگام چت کردن در تلگرام حوصله‌ی تایپ متن را نداشته باشید، یا در حال رانندگی باشید و امکان تایپ کردن برای‌تان مهیا نباشد. در این گونه مواقع اگر می‌توانستید به جای تایپ کردن، صحبت کنید و متون به طور خودکار تایپ شوند بهتر بود. بایستی بدانید چنین کاری دیگر آرزو نیست و اکنون می‌توانید به زبان فارسی صحبت کنید و متون به طور خودکار در تلگرام تایپ می‌شوند.(جزئیات بیشتر و آموزش)

***برای استفاده از این ربات اینجا کلیک کنید***

4- ربات «واژه‌یاب» تلگرام

ربات تلگرام واژه‌یاب امکان دسترسی به بیش از یک‌میلیون واژه را فراهم کرده است که بخشی از این بانک اطلاعاتی را واژه‌های مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی تشکیل می‌دهد.

***برای استفاده از این ربات اینجا کلیک کنید***

5- از متن «عکس» بگیرید، «تایپ‌شده» آن را تحویل بگیرید

در این قسمت قصد داریم ربات دیگری را معرفی کنیم که شاید روزی حتی وجود آن در مخیله ما نمی‌گنجید. در این ربات شما از صفحه روزنامه، کتاب و… عکس ‌می‌گیرید و آن عکس را به این ربات تحویل می‌دهید و پس از چند ثانیه، این ربات آن تصویر را تبدیل به متن خواهد کرد.(جزئیات بیشتر و آموزش)

***برای استفاده از این ربات اینجا کلیک کنید***

کلیدواژه ها :
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=71239

این خبر را به اشتراک بگذارید :