روسای دانشگاه، استادان، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و مجامع دانشگاهی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظامپ را تسلیت گفتند.

به گزارش پیک دانشجو جامعه دانشگاهی، روسای دانشگاه ها، اساتید، کارمندان و تشکل های دانشجویی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام های تسلیت خود را صادر کردند.

پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انّالله و انّا الیه راجعون
درگذشت اندوهبار یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همگان را متاثر کرد. اینجانب ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س)، این ضایعه بزرگ را به مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران، خانواده و یاران ایشان تسلیت می گویم و برأی بازماندگان از درگاه ایزد منان، صبر و اجر خواستارم.
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک
پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان
انا لله و انا الیه راجعون
« مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا »
سوره احزاب – آیه ۲۳

روح بلند مظهر اراده، مجاهد نستوه، اسوه بردباری و صبر، یار و یاور دیرین معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار درخت تنومند دانشگاه آزاد اسلامی ، حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست.
بزرگ مردی که منشاء خدمات ارزنده ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است و یکی از ستونهای اصلی ایران اسلامی بود و هرگز ایرانی و غیر ایرانی نام نیک او را از یاد نخواهند برد.
این مصیبت بزرگ و ضایعه دلخراش و جبران ناپذیر را به محضر حضرت ولی عصر، بیت مکرم آن معظم له و رهبر معظم انقلاب تسلیت عرض می نمایم.
بی شک تاریخ ایران هرگز نام بلند آوازه « علی اکبر هاشمی رفسنجانی » را  از یاد نخواهد برد و امیر کبیر عصر که بنیانگذار شجره طیبه « دانشگاه آزاد اسلامی » بوده است در اذهان دانشمندان این کهن بوم و بر جاودانه خواهد ماند.
علیرضا امیرتیموری
دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد لاهیجان
انالله و انا الیه راجعون

ارتحال جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست هیات موسس و هیات امنا دانشگاه ازاد اسلامی را به ملت ایران، مقام معظم رهبری و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می نمایم.

هیات رییسه،   اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

پیام تسلیت دانشگاه آزاد لنگرود

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با دریغ و افسوس بسیار، ضایعه تأسف‌بار رحلت حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار صدیق امام و رهبری و بنیان‌گذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی که از دستاوردهای زندگی آن بزرگ‌مرد است سبب تألم و تأثر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی گردید.

بدون تردید خدمات ارزنده و ماندگار و اقدامات آن یار دیرین امام و انقلاب و همگام با مقام معظم رهبری  در سنگرهای مختلف نظام جمهوری اسلامی علی‌الخصوص دانشگاه آزاد اسلامی باتربیت ده‌ها هزار نیروی کار متخصص و مجاهدت‌های ایشان در پیشبرد مبارزات تاریخی ملت بزرگ ایران و نیز کوشش خستگی‌ناپذیر در تأسیس و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در دیوان عدل الهی ثبت و ضبط‌شده و بر کارنامه پربار آن فقیه مبارز و پدر دانشگاه آزاد اسلامی خواهد افزود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود به‌عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و خانواده معزّز هاشمی رفسنجانی و دانشگاهیان به‌ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، علو درجات آن فقید سعید را از بارگاه احدیت مسألت می‌نماید.

 

هیات رئیسه، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لنگرود

 

پیام تسلیت تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشگاه گیلان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«إنا لله و إنا الیه راجعون»

خبر ناگوار ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب، خاطر جنبش دانشجویی انقلابی را مکدر ساخت.
رحلت آیت الله جناب آقای هاشمی رفسنجانی، مجاهد دوران نهضت اسلامی و یار دیرین حضرت امام خمینی (ره)، موجب تالم و تاثر گردید. آن سفر کرده، در دوران رژیم طاغوتی و وابسته پهلوی، رنج و محنت بسیاری را متحمل شد
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از چهره های تاثیرگذار در شکل گیری انقلاب اسلامی و از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۷ ساله  آن بوده است و می توان عمر پر برکت او را مصداق آیه شریفه ” مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ” دانست.

«حضور در جایگاه ریاست جمهوری» و «ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام» از عرصه های خطیری بود که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با تنفیذ و حکم رهبر معظم انقلاب آن ها را سکانداری کردند.
#جامعه_اسلامی_دانشجویان_دانشگاه_گیلان  این ضایعه را به محضر رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی و مردم قدرشناس ایران تسلیت گفته و برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی را از پیشگاه باری تعالی مسألت دارد.

 

پیام تسلیت بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان

بسم الله الرحمن الرحیم.
انا لله و انا الیه راجعون.

بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان ضمن گرامیداشت وفات حضرت معصومه (س)، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت عرض نموده، خدمات ایشان به کشور را گرامی داشته و همچنین هر اقدامی جهت ایجاد تفرقه و دوقطبی سازی در فضای کشور را محکوم اعلام می کند.

 

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68604

این خبر را به اشتراک بگذارید :