پس از انتشار پست اینستاگرامی صادق زیباکلام که در آن از اروند رود، شط العرب نام برده و همگان را دعوت کرده تا آن را شط العرب بخوانند، واکنش های زیادی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی رخ داده است.

به گزارش پیک دانشجو به نقل از دانا؛پس از انتشار پست اینستاگرامی صادق زیباکلام که در آن از اروند رود، شط العرب نام برده و همگان را دعوت کرده تا آن را شط العرب بخوانند، واکنش های زیادی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی رخ داده است.

این پست اینستاگرامی زیباکلام در حالی مطرح می شود که وی پیش از حواشی زیادی از جمله تطهیر رضاخان و اعلام دوستی با اسرائیل را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. برجام ستایی های پی در پی و صحبت های نادر و غیرمعمولی که نام وی را دائماً در رسانه ها و فضای مجازی پایدار نگه می دارد.

استدلال های غلطی که در پست ایستاگرامی زیباکلام پیرامون شطالعرب خواندن اروندرود آمده است، تعجب همگان را به خود جلب کرده است.

در یکی از واکنش های مخاطبین شبکه های اجتماعی آمده است:

یعنی آن دانشور والامقام واقعا از قدمت نام اروندرود بی‌اطلاع‌اند و نمی‌دانند قدیمی‌ترین منبع مهجور عربی که نام شط‌العرب را آورده مربوط به حداکثر سیصدوپنجاه سال قبل است؛ حال آن که دست کم در «شاهنامه فردوسی» بارها این رود را با نام اروند یاد کرده است؟

واکنش های  کاربران شبکه های اجتماعی عمدتاً با هشتگ‌های #الزیباکلام ، #غلام_العربی ، #زیباکلام_وطن_فروش همراه بوده است.

بخشی از این واکنش های را در زیر مشاهده می کنید:

 

 

 

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68529

این خبر را به اشتراک بگذارید :