نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اختلاف نظرها در برگزاری کنسرت در کشور گفت: نباید با پرداختن به مسائل بیهوده در جامعه حساسیت ایجاد کرده و از برطرف کردن مشکلات اساسی غافل شویم.

به گزارش پیک دانشجو آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار کمیته اطلاع‌رسانی دهه فجر متشکل از مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش ارزنده‌ای در ارتقای و رونق جامعه دارند اظهار داشت: قلم اصحاب رسانه می‌توانند مردم را به دین باوری و  اعتقاد بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی سوق دهد و یا آنها را ناامید کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه می‌توانند در رشد و شکوفایی افکار عمومی نقش حائز اهمیتی را ایفاء کند افزود: نویسندگان و رسانه‌های غربی معلومات محدودی دارند و از الگوی مناسبی استفاده نمی‌کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه اصحاب قلم نباید از نویسندگان غربی الگوبرداری کنند تصریح کرد: مفاهیم و حقایق بزرگ فلسفی، عرفانی، اخلاقی، حقوقی و دینی به‌درستی در اسلام وجود دارد که می‌تواند بهترین الگو برای اصحاب قلم و رسانه باشد.

قربانی با اشاره به کتاب پرمحتوای صحیفه سجادیه و با بیان اینکه در هیچ دینی کتابی با این محتوا به چشم نمی‌خورد تاکید کرد: کتاب‌هایی چون قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه از سرمایه‌های ارزشمندی هستند که با عمل به آنها می‌توان از مشکلات فارغ شد.

وی با تاکید بر اینکه نویسندگان و اصحاب رسانه به جای بزرگنمایی مشکلات و ضعف‌ها از مکتب علم و دانش اسلام بهره بگیرند تصریح کرد: کتاب‌های اندیشمندان غربی در مقابل فرهنگ غنی اسلام ابتر است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان اصحاب رسانه را داروی شفابخش جامعه عنوان کرد و افزود: رسانه می‌تواند با ارتقای معلومات دینی و اسلامی خود با انعکاس و تببین درست ارزش‌ها، جامعه را به سوی پیشرفت و نشاط هدایت کند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید در مقایسه با جامعه کنونی ایران اسلامی با دوران سلطنت طاغوت دستاوردها و ارزش‌ها را برای مردم تبیین کنند اعلام کرد: برخی ضعف‌ها در جامعه وجود دارد اما نباید با بزرگنمایی نواقص، موجب سوءاستفاده دشمن شویم.

قربانی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی را در امنیت و آرامش باید با کشورهای غربی و اروپایی مقایسه کرد افزود: امنیت، عفت، شرافت و صلابت حاکم بر ایران اسلامی امروز زبانزد تمامی دنیای غرب است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با ترویج سبک زندگی اسلامی، حجاب، عفت و کانون گرم خانواده را برای ملت ایران به ارمغان آورد خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از احکام اسلامی سعادتی مملو از آرامش را برای جامعه ما پدید آورده است.

وی نقش رسانه را در توسعه و آبادانی کشور تاثیرگذار عنوان کرد و با بیان اینکه قلم اصحاب رسانه جامعه را بالنده می‌کند گفت: اگر واقعیت‌ها به شیوه درست در جامعه گفته نشود جامعه به سوی فرهنگ غربی پیش می‌رود و اصحاب رسانه با انعکاس صحیح رویدادها می‌توانند فرهنگ دینی را در جامعه گسترش دهند.

قربانی با اشاره به اختلاف نظر در خصوص برگزاری کنسرت‌ها در کشور و با تاکید بر اینکه آیا تمامی مشکلات جامعه ما به اجرا و برگزاری کنسرت ختم می‌شود افزود: مدیران و مسئولان باید بدانند که مشکلات و موضوعات مهم‌تری در جامعه امروزی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مردم ایران مردمی ولایی و مذهبی هستند خاطرنشان کرد:  نباید با پرداختن به مسائل بیهوده در جامعه حساسیت ایجاد کرده و از حل مشکلات اساسی غافل شویم.

امام جمعه رشت جلوگیری از انحرافات اعتقادی و دینی در جامعه را اساس کار تمامی امور عنوان کرد و با بیان اینکه باید با قلم خود گرایشات باطل را از پیش روی جوانان برداریم افزود: باید زمینه را به شیوه‌ای آماده کنیم تا حضور حداکثری مردم در ۲۲ بهمن ماه بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار باشد./تسنیم

کلیدواژه ها : ,
لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68523

این خبر را به اشتراک بگذارید :