مدیرکل دادگستری گیلان با بیان اینکه امروز بخش عمده‌ای از بداخلاقی‌های اجتماعی در فضای مجازی دیده می‌شود گفت: نقش فضای مجازی در قسمت عمده‌ای از پرونده‌های طلاق و مشکلات خانوادگی پررنگ است.

به گزارش پیک دانشجو احمد سیاوش‌پور شامگاه شنبه در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها در وقوع جرم وضعیت مطلوبی دارد اظهار داشت: جرایمی چون سرقت‌های مسلحانه، آدم ربایی، قتل‌های عمد و تجاوز به عنف از جرایم خشن محسوب می‌شود و گیلان وضعیت مناسبی در وقوع این جرایم دارد.

مدیرکل دادگستری استان گیلان درگیری‌های فیزیکی، توهین و افترا، ایراد ضرب و جر و سرقت‌های خرد را از نخستین فراوانی جرم در گیلان برشمرد و افزود: باید با دید روانشناسی، درک مفاهیم و فرهنگ سازی مسیر جامعه را به سوی آرامش سوق دهیم.

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه در ۹ ماهه گذشته مجموع پرونده‌های وارد شده به دادگستری استان گیلان ۳۲۹ هزار و ۵۵ فقره پرونده بوده است خاطرنشان کرد: از میزان مذکور ۱۰۶ هزار و ۶۲۶ پرونده وارد دادسرای گیلان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۵ هزار و ۴۹۷ فقره پرونده وارد دادگاه‌های بدوی استان شده است  بیان کرد: در دادگاه انقلاب استان در مجموع در ۹ ماه نخست امسال ۱۱ هزار و ۵۴۸ فقره وارد شده است.

مدیرکل دادگستری گیلان تعداد پرونده‌های تجدید نظر استان گیلان را ۲۴ هزار و ۱۴۴ پرونده عنوان کرد و افزود: در دادگاه کیفری استان که پرونده‌های بسیار مهم بررسی و پیگیری می‌شود در ۹ ماه نخست سال ۶۲۱ فقره وارد شده است.

سیاوش‌پور تعداد پرونده‌های اجرای احکام کیفری را در استان ۴۰ هزار و ۵۲ فقره اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار و ۵۶۷ فقره پرونده در ۹ ماه سال ۹۵ اجرای احکام مدنی در استان گیلان بوده است.

وی ورودی پرونده‌های جدیدالورود به دادگستری استان گیلان در سال ۹۵  را ۲۲۰ هزار پرونده در ۹ ماه نخست سال دانست و خاطرنشان کرد: ورود پرونده‌های جدید در سال ۹۵ نسبت به ۹ ماه سال ۹۴ در استان گیلان ۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل دادگستری استان گیلان با اشاره به لزوم فرهنگ استفاده از تکنولوژی و فضای مجازی در جامعه بیان کرد: امروز بخش عمده‌ای از بداخلاقی‌های اجتماعی در فضای مجازی دیده می‌شود و این امر در استان گیلان هم مشهود است.

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه در قسمت عمده‌ای از پرونده‌های طلاق و مشکلات خانوادگی، نقش فضای مجازی بسیار پررنگ است گفت: کلاهبرداری در شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی به‌صورت چشمگیری اتفاق می‌افتد و مردم با هوشیاری و آگاهی باید مانع از این پدیده‌ها شوند.

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68517

این خبر را به اشتراک بگذارید :