غرب توانست حتی به جای عده ای تصمیم بگیرد که چه مدل از هرچیز را استفاده کنند.با سلیقه سازی ذوق و سلیقه مخاطب راتحت فشار قرار دادند. تا آنجا که آنطور که آنها می خواهند رفتار شود و اما این روزها مهمترین کشف،’حجاب’ است.کشف نکن حجابت را تا کشفت کنند بانو!

گروه دانشگاه پیک دانشجو؛یادداشت؛اگر نگاه اجمالی به وضعیت برهنگی اقشار در طول تاریخ داشته باشیم در می یابیم که همیشه برهنگی از آن کنیزان و اقشار فرو دست جامعه بود و پادشاهان و اشراف زادگان همیشه لباس های بلند و پوشیده، استفاده می کردند.

حداد عادل در کتاب فرهنگ برهنگی،برهنگی فرهنگی گفته است:《مجسمه های ساخته شده در دوره رنسانس،نماینده اومانیسم و انسان محوری است که ناگهان از زیر تیشه ی سنگ تراشان هنرمند رنسانس،مجسمه های برهنه بیرون می آید که بیش از همه چیز می خواهد این احساس را به ببیننده القاء کنند که انسان همه تن است و هنرمند باید به تن او توجه داشته باشد》.

در فرهنگ غرب با ظهور فمنیسم و امروز با تشدید این تحرکات،زن را فقط به عنوان ابزار معرفی می کنند.اما بدلیل تجویز نسخه های غلط بسیاری از زنان و دختران در غرب دریافته اند که برای سلامت روح و جسم و حفظ شانیت خود باید پوشش مناسب داشته باشند.

غرب به ویژه آمریکا و هم پیمانانش با توجه به سابقه درخشان ایران در تحقق انقلاب اسلامی و هشت سال مجاهدت،وارد فاز جدیدی از جنگ به عنوان جنگ نرم شدند.وشبیخون فرهنگی همان فاز جدید دشمن است که افکار و عقاید و باورهای دینی و اسلامی را نشانه گرفته است.

آنها دریافتند که اگر مردان و زنان در لذات نفسانی غرق شوند دیگر به حکومت و اداره دولت کاری ندارند.همان هدفی که رضا شاه ملعون با صدور فرمان کشف حجاب در پی آن بود تا به مزدوری خود برای آمریکا و انگلیس ادامه دهد و جامعه را به سمت لیبرالیسم شدن سوق دهد.

در شبیخون فرهنگی هر روز شاهد ترویج یک مدل لباس،یک کفش،یک مدل دکوراسیون و صدها موارد دیگر هستیم.

غرب توانست حتی به جای عده ای تصمیم بگیرد که چه مدل از هرچیز را استفاده کنند.با سلیقه سازی ذوق و سلیقه مخاطب راتحت فشار قرار دادند. تا آنجا که آنطور که آنها می خواهند رفتار شود.
و اما این روزها مهمترین کشف،’حجاب’ است.کشف نکن حجابت را تا کشفت کنند بانو!

سمیه عبداللهی_فعال دانشجویی گیلان

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68485

این خبر را به اشتراک بگذارید :