امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه ملت ایران از برجام خیری ندیدند گفت: ارائه آمار و اطلاعات غلط در بحث اشتغال و بیکاری غیرقابل قبول است و تا مردم افزایش آمار اشتغال را در جامعه لمس نکنند بیان آنها تاثیرگذاری در جامعه نمی‌گذارد.

به گزارش پیک دانشجو حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیع‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به  فرارسیدن سالروز میلاد با برکت حضرت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: امام حسن عسکری(ع) ایام بسیار سختی را در دوران بدترین خلفای بنی‌عباس پشت سر گذاشته و دشواری‌های زیادی کشید.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه امام حسن عسکری(ع) در جوانی به شهادت رسید افزود: در دوران حکومت کوتاه امام حسن عسکری(ع) ۶ خلیفه بنی عباس با نهایت پلیدی و خباثت سرکار آمدند و کشت و کشتار در آن دوران بسیار زیاد بود.

وی با تاکید بر اینکه طبق نوشته مورخان از بین ائمه شیعیان تنها امامی که به ظاهر به حج مشرف نشد امام حسن عسکری(ع) بوده است خاطرنشان کرد: شرایط زندگی این امام بزرگوار بسیار سخت و وظایف سنگینی برعهده ایشان در دوران امامت بوده است.

شفیع زاده با بیان اینکه تولد حضرت مهدی(عج) از سوی امام حسن عسکری(ع) در آن دوران باید به‌شدت مخفی می‌شد تصریح کرد: این امر یک مسئولیت سنگین و مهم برای امام حسن عسکری(ع) بود و علاوه بر مخفی کردن این موضوع باید تولد این منجی  به برخی از خواص اطلاع‌رسانی می‌شد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به این اینکه امروز امر ظهور امام زمان(عج) برای ما آرزو و یک امر اثبات شده است و این امر به‌دلیل رسالت‌ها و مسئولیت گسترده امام حسن عسکری(ع) در این زمینه است افزود: این امر با مشقت‌های فراوان از آن دوران سخت به زمان حال رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته از هر مسئله‌ای برای انحراف ذهن مسلمانان استفاده می‌شد و این امر در دنیای امروز هم مشهود است بیان کرد: بخشی از رسالت‌های ائمه ما مبارزه با انحرافات عقیدتی و دینی بود و اگر در جامعه امروز دارای افکار و اخلاق دینی و مذهبی هستیم نتیجه رسالت‌ها و مشقت‌های ائمه اطهار است.

شفیع‌زاده با اشاره به فرا رسیدن سالروز قیام تاریخی مردم قم و سالروز شهادت حضرت معصومه(س) تصریح کرد: حضرت معصومه (س) لقب عصمت را دارند و این لقب را به‌دلیل فضایل و کرامات اخلاقی متعدد از سوی امام رضا (ع) کسب کردند.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه اگر از جامعه خود انتقاد نکنیم دشمنان ما کاستی‌ها و مشکلات جامعه ما را با بزرگنمایی بیان می‌کنند افزود: بهتر این است که رسانه‌های ما مشکلات و کاستی‌ها را به مردم اطلاع‌رسانی کنند تا مردم به سراغ ماهواره‌ها و رسانه‌های بیگانه نروند.

وی شرایط اقتصادی جامعه کنونی را نامطلوب عنوان کرد و گفت: ارزش پول ملی کشور در چند سال گذشته کاهش یافته و این امر با تاثیرگذاری در تمامی امور موجب کاهش قدرت خرید و کوچک شدن سفره مردم شده است.

شفیع‌زاده با تاکید بر اینکه ملت ایران از برجام خیری ندیدند خاطرنشان کرد: پول‌هایی که با برجام به کشور بازگشت در کجا هزینه شده زیرا مردم به هیچ عنوان تاثیر بازگشت پول کشور را در اقتصاد ایران لمس نکردند.

امام جمعه موقت رشت ارائه آمار و اطلاعات غلط در بحث اشتغال و بیکاری را از سوی مردم غیرقابل قبول دانست و با اشاره به اینکه تا مردم افزایش آمار را در جامعه لمس نکنند بیان آنها تاثیرگذاری در جامعه نمی‌گذارد بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ارائه آمار غلط به مردم گناه کبیره است.

وی با بیان اینکه امروز ظرفیت مردم در انعکاس آمار و اطلاعات غیرواقعی کم شده است اعلام کرد: بیکاری، فساد اقتصادی و اختلاس مردم جامعه را خسته و مردم به‌شدت در این حوزه ناراضی هستند.

شفیع‌زاده با اشاره به اینکه باید منافذ فساد را در کشور بست تصریح کرد: مقام معظم رهبری مولفه و عناصر موفقیت کشور را ضمن توجه به مسائل فنی و علمی، توجه به معنویت در بیان جوانان عنوان کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نباید در جامعه اسلامی کار را به دست افراد متزلزل داد و باید از جوانان دینی و انقلابی در زمینه‌های مختلف کشور استفاده کرد افزود: افرادی که در انقلابی‌گری ثبات دینی و انقلابی ندارند باید از کار برکنار شوند.

وی با اشاره به دولت ترکیه و با بیان اینکه اتفاقات در این کشور نتیجه و بدطینتی و محصول چاه‌کنی این دولت در سر راه سوریه  است بیان کرد: مشکلات ترکیه نتیجه اقدامات خودکرده مسئولان ارشد ترکیه است که امروز گریبان گیر آنها شده است.

شفیع‌زاده شرایط منطقه را مطلوب عنوان و با تاکید بر اینکه امنیت خوبی در حال حاکم شدن در منطقه است خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام اندیشمندان غربی حکام آمریکا را سرزنش می‌کنند و برنده واقعی در تحولات منطقه را ایران اسلامی می‌دانند.

شفیع‌زاده با بیان اینکه در چندین سال گذشته عربستان با صرف هزینه‌های گسترده در تمامی حوزه ها در مقابل ایران شکست خورده است افزود: عربستان در مسئله یمن تاوان سنگینی را در آینده نزدیک پرداخت می‌کند و خون مردم بی‌گناه یمن به بار می‌نشیند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه برخی تصور می‌کردند کار کشورهای سوریه و عراق تمام است و این دو کشور به نابودی می‌رسند تصریح کرد: با تدبیر ولایت فقیه و پشتیبانی مردم از ولایت، امروز پیروز تمامی تحولات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با گرامیداشت سالروز نهاد گزینش و اشاره به اینکه به مسئولان  این حوزه توصیه می‌کنیم جوانان جامعه را با اقدامات خود آزرده نکنند گفت: زمانی که برای اداره‌ای تنها یک نیرو مورد نیاز است گزینش ۱۰۰ نفر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و زمانی‌که نمی‌توانیم کاری را برای جوانان انجام دهیم نباید آنها را متوقع کنیم./تسنیم

لینک کوتاه خبر: http://peykedaneshjoo.ir/?p=68482

این خبر را به اشتراک بگذارید :